ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
17:45, 08 травня 2023
Тернопільська обласна клінічна лікарня отримала гуманітарну допомогу від благодійного фонду «Фундація Швеція-Україна». Завдяки шведським благодійникам в Україну доставили медичні препарати та обладнан..
15:04, 08 травня 2023
Щорічно 8 травня відзначають Міжнародний день Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.
15:25, 07 травня 2023
Директорка департаменту охорони здоровʼя Тернопільської ОВА Ольга Ярмоленко взяла участь у навчанні «Лідери здоров'я громад».
всі новини

Обмеження мобільності та контактів, а також самоізоляція – це єдиний профілактичний захід на сьогодні, який допоможе зберегти як власне життя та здоров’я, так і допомогти системі охорони здоров'я

Позачергове засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій провів голова Теребовлянської райдержадміністрації Ярема Шатарський. Він довів до вдома присутніх про призначення його керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня, у зв’язку з епідемічною ситуацією на території Теребовлянського району, спричиненою коронавірусом COVID-19.

Розпорядженням керівника робіт Яреми Шатарського утворено Штаб з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня, пов’язаної з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19. Його керівником призначено Людмилу Палідвор, завідувача Теребовлянського міжрайонного відділу ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Для того, аби зменшити мобільність людей з підозрою на коронавірус, керівникам закладів охорони здоров’я району спільно з органами місцевого самоврядування доручено організувати мобільні медичні бригади з проведення заборів зразків біологічних матеріалів від пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу COVID-19.

Мобільні бригади складаються з водія та медичних працівників. Відповідно про це видано розпорядження керівника штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня, пов’язаної із поширенням корона вірусної хвороби COVID-19.

«Мобільні бригади виїжджають на виклик сімейного лікаря, екстреної медичної допомоги та інших медичних працівників до пацієнтів з підозрою на COVID-19 для забору зразків на проведення досліджень у лабораторії. Це значно зменшить мобільність людей, які мають симптоми гострого вірусного захворювання та потребують здачі відповідних аналізів, а також зменшить необхідність відвідувати сімейного лікаря, інші заклади охорони здоров'я, щоб здати аналіз», - підкреслив Ярема Шатарський.
Серед іншого в ході засідання комісії з керівниками органів місцевого самоврядування обговорено питання організації поховання померлих осіб від коронавірусної інфекції, здійснення контролю за особами, які повернулися з-за кордону, визначення місць обсервації в населених пунктах району, обмеження робочого часу закладів торгівлі до 19.00 год., проведення дезінфекції в місцях найбільшого скупчення людей, піклування про осіб похилого віку.

«Обмеження мобільності та контактів, а також самоізоляція – це єдиний профілактичний захід на сьогодні, який допоможе зберегти як власне життя та здоров’я, так і допомогти системі охорони здоров'я. Щоб запобігти масовому поширенню інфекції, потрібно дотримуватися карантину та використовувати засоби профілактики. Зараз багато залежить від кожного з нас», - підсумував голова райдержадміністрації.


Читайте також