Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує парламенту посилити відповідальність за підвищення цін на засоби індивідуального захисту
Комітет з питань правоохоронної діяльності провів засідання у режимі відеоконференції і рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за порушення законодавства про ціноутворення під час дії правового режиму воєнного або надзвичайного стану або режиму надзвичайної ситуації державного рівня. У засіданні взяли участь 21 народний депутат.
Члени Комітету розглянули проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо перепродажу товарів під час карантину, епідемії, надзвичайної ситуації, надзвичайного або воєнного стану)» №3274 і альтернативний до нього - про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за порушення законодавства про ціноутворення під час дії правового режиму воєнного або надзвичайного стану або режиму надзвичайної ситуації державного рівня» №3274-1.
Законопроектом №3274-1 передбачається доповнити Кримінальний кодекс новим складом злочину щодо кримінальної відповідальності за порушення законодавства про ціноутворення під час дії правового режиму воєнного або надзвичайного стану або режиму надзвичайної ситуації державного рівня.
Новою статтею 1991 Кримінального кодексу пропонується встановити, що:
1. Перепродаж у великих розмірах засобів цивільного захисту під час дії правового режиму воєнного або надзвичайного стану або режиму надзвичайної ситуації державного рівня, якщо така ціна у два і більше разів перевищує рівень державної регульованої ціни - карається штрафом від однієї до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна.
2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища чи в особливо великому розмірі, - караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з конфіскацією майна з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого.
Примітками для цілей цієї статті термін «засоби цивільного захисту» вживається у розумінні Кодексу цивільного захисту України, під якими розуміється «протипожежна, аварійно-рятувальна та інша спеціальна техніка, обладнання, механізми, прилади, інструменти, вироби медичного призначення, лікарські засоби, засоби колективного та індивідуального захисту, які призначені та використовуються під час виконання завдань цивільного захисту».
Також пропонується встановити, що державні регульовані ціни на засоби цивільного захисту під час дії правового режиму воєнного або надзвичайного стану або режиму надзвичайної ситуації державного рівня встановлюються Кабінетом Міністрів України.
За результатами обговорення члени Комітету прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект №3274-1 за основу, а законопроект №3274 - відхилити.
Під час засідання було розглянуто проект Закону «Про внесення зміни до розділу XI «Перехідні положення» Кримінального процесуального кодексу щодо особливостей судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні та розгляду окремих питань під час судового провадження на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» №3276.
Голова Комітету Денис Монастирський запропонував переглянути попереднє рішення Комітету щодо цього законопроекту, відхилити правки 17 і 18, затвердити порівняльну таблицю та рекомендувати парламенту прийняти законопроект у другому читанні та в цілому.
Народні депутати більшістю голосів підтримали пропозицію.