ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
17:46, 27 березня 2023
Запрошуємо на Здорову прогулянку у суботу 1 квітня!
16:37, 23 березня 2023
Відбулась чергова сесія депутатів Тернопільської обласної ради. У ній взяла участь директорка департаменту охорони здоров’я ТОВА Ольга Ярмоленко.
15:41, 23 березня 2023
У департаменті охорони здоров’я відбулась нарада з Міністром охорони здоров’я України Віктором Ляшко.
всі новини

На коронавірусну хворобу перевіряють всіх, хто має відповідні симптоми

Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров’я –  Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час брифінгу 12 квітня.  З початку епідемії проведено вже понад 30 тисяч досліджень. 

«Найкритичніші перші три симптоми, це - висока температура, кашель та утруднене дихання. У цих людей стовідсотково мають забирати матеріал для проведення дослідження вірусологічною лабораторією. Також забирається матеріал від людей контактних, хворих на коронавірусну хворобу, і людей, які подорожували за межі країни та мають симптоми коронавірусної хвороби», - повідомив заступник Міністра. 

«Ми робимо все можливе, щоб пік епідемії був якомога менший за інтенсивністю, навіть за рахунок тривалості в часі, з метою зменшення кількості людей, які будуть потребувати одночасного проведення реанімаційних заходів. Це нам дозволить зберегти і врятувати життя українців, які захворіють на коронавірусну хворобу, і без значного навантаження на систему охорони здоров’я пройти епідемію», - поінформував Віктор Ляшко.

Головний державний санітарний лікар висловив переконання, що запроваджені заходи - і карантин, і підготовка закладів охорони здоров’я - дають свої результати. Завдяки карантину вже вдалося уповільнити ріст сезонних захворювань і ускладнень від них, зокрема грипозні пневмонії. Також це дозволило вивільнити ліжка для лікування хворих на коронавірусну хворобу.

Упродовж минулої доби зафіксовано 266 нових випадків коронавірусної хвороби, з них 26 дітей. Госпіталізовано за минулу добу 83 особи, на апараті ШВЛ - 9 осіб. За минулу добу одужало 10 осіб. Також, на жаль, є 10 повідомлень про летальні випадки від коронавірусної хвороби. Коефіцієнт летальності на сьогодні в Україні становить 3 відсотки.

Віктор Ляшко зазначив, що станом на зараз кількість задіяних апаратів ШВЛ не перевищує 10 відсотків від підготовлених апаратів для надання такої допомоги.

Всього з початку епідемії в країні захворіло 2777 осіб, наразі госпіталізовано 1100 осіб хворих на коронавірусну хворобу, 54 – перебувають на апараті ШВЛ. Одужало 89 осіб, померло 83 особи. Випадки захворювання є в усіх областях. Найбільше – Чернівецька область - 432 випадки, м.  Київ - 416, Івано-Франківська – 291.

За останню добу найбільше нових випадків зафіксовано у Тернопільській області - 35.

«Загальний показник одужання другий день перевищує показник померлих від коронавірусу», - повідомив Віктор Ляшко.


Читайте також