УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
21:57, 08 серпня 2020
Показник завантаженості ліжок даних закладів охорони здоров'я першої хвилі за добу по області знизився на 1,8%.
21:50, 08 серпня 2020
Госпіталізовано двадцять семеро осіб, зокрема шістьох дітей та одного медика. Загалом, госпіталізовано 464 осіб, зокрема 46 дітей та 25 медиків.
21:46, 08 серпня 2020
Про це повідомили прес-службу УОЗ в обласному Штабі з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру регіонального рівня пов’язаної із поширенням коронавірусної хво..
всі новини

Роз'яснення НСЗУ: механізми (моделі) оплати на період з 1 квітня до 1 липня 2020 року

Перші три місяці за договором про надання медичної допомоги за Програмою медичних гарантій заклади отримуватимуть 100% глобальний бюджет за пакетами “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” та “Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій”. Обов’язкове ведення медзаписів та кодування клінічних випадків в ЕСОЗ за цими пакетами медичних послуг відтерміновується до 1.07.20. Для медичної допомоги, пов’язаної з лікуванням інфекційних захворювань, захворювань органів дихання, лікування COVID-19 і всіх випадків госпітальної смертності ведення електронних медичних записів та клінічне кодування не відтерміновується і є обов'язковим. НСЗУ ініціювала відповідні зміни до Постанови Кабінету міністрів №65. (Раніше передбачалося, що оплата за цими пакетами буде здійснюватися комбіновано: частина коштів за глобальним бюджетом, частина - за пролікований випадок. Але для оплати за пролікований випадок необхідно вносити по кожному випадку дані в електронну систему охорони здоров’я. В умовах поширення COVID-19 необхідність кодування та внесення даних в систему стала б додатковим навантаженням на медичний персонал. Тому на період до 1 липня обов’язкове ведення медзаписів та кодування в ЕСОЗ за хірургічним, терапевтичним пакетами відтерміновується. А заклад гарантовано отримає кошти в розмірі глобального бюджету за договором.

Важливо! Відтермінування не стосується медичної допомоги, пов'язаної з лікуванням інфекційних захворювань, захворювань органів дихання, лікування COVID-19, і всіх випадків госпітальної смертності. Для цих видів допомоги воно є обов'язковим.

Відтермінування внесення медзаписів в ЕСОЗ та оплати за фактично надану послуг також не стосується пріоритетних послуг.

Графік надходження коштів
У першу декаду кожного місяця заклад отримає авансовий платіж від 90% від глобального бюджету за пакетами, де передбачається оплата за глобальним бюджетом:

- Екстрена медична допомога;
- Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу;
- Лікування пацієнтів методом екстракорпорального гемодіалізу в амбулаторних умовах;
- Діагностика та хіміотерапевтичне лікування онкологічних захворювань у дорослих та дітей;
- Діагностика та радіологічне лікування онкологічних захворювань у дорослих та дітей;
- Психіатрична допомога дорослим та дітям;
- Діагностика та лікування дорослих та дітей із туберкульозом;
- Діагностика, лікування та супровід осіб із вірусом імунодефіциту людини;
- Лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії;
- Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям;
- Мобільна паліативна медична допомога дорослим та дітям;
- Медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, упродовж перших трьох років життя;
- Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату;
- Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з нервової системи;
- Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” - за умови внесення змін до Постанови Кабінету міністрів №65;
- Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій - за умови внесення змін до Постанови Кабінету міністрів №65.

А також у першу декаду кожного місяця заклад отримає 50% від орієнтовної розрахункової оплати за надання наступних пріоритетних послуг - інфарктів, інсультів, допомога при пологах та неонатальна допомога.

В перших числах наступного місяця буде сформований звіт за попередній місяць і заклад отримає на підставі звіту неоплачену авансом решту коштів за надання пріоритетних послуг. А також оплату за такі пріоритетні послуг по факту їхнього надання - інструментальні дослідження на раннє виявлення раку.

Банківські рахунки, необхідні для отримання коштів за договором з НСЗУ

Кошти за договором з НСЗУ надходять безпосередньо на рахунок медичного закладу, який відкритий у будь-якому банку України. Рахунок у Державній казначейській службі для цього не потрібен.
Рахунок у Державній казначейській службі потрібен для отримання грошей, які виплачують місцеві органи влади закладу для оплати комунальних послуг, а також коштів, які надходять за місцевими програмами підтримки комунальних медичних закладів.Щодо оплати медичним закладам за договором про надання медичної допомоги у квітні, НСЗУ планує відправити всі необхідні платіжні документи до Державної казначейської служби у впродовж цього тижня, щоб заклади змогли отримати гроші якомога швидше.

За інформацією НСЗУ 

 


Читайте також