ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

З 2019 року Центр громадського здоров’я України реалізовує програми профілактики ВІЛ і догляду й підтримки людей, які живуть з ним

Цього року Центр громадського здоров’я України продовжує координувати громадські організації у регіонах, які є основними надавачами послуг. Згідно із бюджетом, цьогоріч виділено понад 207 млн грн на фінансування послуг із профілактики ВІЛ-інфекції, догляду і підтримки пацієнтів, що живуть із ВІЛ.

Зокрема, за підтримки Центру громадського здоров’я України коштом державного бюджету закуплено послуги з профілактики ВІЛ серед груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ у Донецькій області (секс-працівники та споживачі ін’єкційних наркотиків).

Так, за реалізацію цієї програми Громадська організація «Наша допомога» отримала 207 714,28 грн. Протягом січня–травня 2020 року її послугами охоплено 1 738 людей уразливої групи (секс-працівники) з Донецької області (підконтрольна територія: м. Маріуполь, Слов’янськ, Краматорськ, Костянтинівка, Лиман, Миколаївка, Святогірськ, а також райони).

Програмний компонент включає чотири послуги:

1) інформаційно-консультаційні послуги (охоплено 5 347 осіб);

2) розповсюдження презервативів та лубрикантів (1 736 осіб);

3) тестування на ВІЛ (1 176 осіб);

4) скринінг на туберкульоз (1 185 осіб).

Водночас, Донецький обласний благодійний фонд «Оберіг» з листопада 2019 року по травень 2020-го надав послуги на суму 2 259 320,50 грн:

43 838 консультацій щодо безпечної ін’єкційної та статевої поведінки та способів попередження передавання ВІЛ, інфекцій, що передаються статевим шляхом, вірусних гепатитів, заходів зі зменшення шкоди, пов’язаних з уживанням психоактивних речовин (це особисто важливо для Донецького регіону, ситуація в якому провокує «зриви» у клієнтів);

43 836 послуг з обміну та/або видачі шприців, розповсюдження презервативів та лубрикантів;

7 718 осіб протестовано на ВІЛ, отримано 7 позитивних результатів (усі були доведені до медичних установ, поставлені на облік і розпочали лікування);

8 846 клієнтів пройшли скринінг на туберкульоз для раннього виявлення хвороби.

Таким чином послугами ДОБФ «Оберіг» було охоплено 11 000 споживачів ін’єкційних наркотиків.

Благодійному фонду «Нехай твоє серце б’ється», що працює в Житомирській області, ЦГЗ надав 829 919,85 грн на реалізацію програмних компонентів у листопаді 2019 — квітні 2020 року.

Залучення СІН до надання медичної допомоги у зв’язку з ВІЛ та формування прихильності (91 774,88 грн): 64 клієнта залучено до надання медичної допомоги, зокрема 16 розпочали прийом АРТ, а 48 — поновили.

Формування прихильності до лікування ВІЛ та утримання під медичним наглядом (495 980,18 грн): охоплено 297 клієнтів — для кожного організовано 5 структурованих сесій на засадах мотиваційного інтерв’ювання, орієнтованого на отримувача неконфронтаційного, підтримувального підходу, спрямованого на зміну його поведінки, — завдяки цьому 142 клієнтів почали лікування, 155 — поновили прийом АРТ.

Залучення партнерів ЛЖВ до медичних послуг, пов’язаних з ВІЛ (242 164,79 грн): організовано структуровані індивідуальні тематичні сесії з клієнтами, що передбачали мотивування до перевірки на ВІЛ, навчання навичок обмеження подальшої ризикованої поведінки серед тих, чиї результати тестування виявилися негативними (отримано 41 позитивний результат швидкого тестування на ВІЛ 380 партнерів ЛЖВ). Проведено 129 сесій з ЛЖВ з метою мотивації до розкриття ВІЛ-статусу партнеру та/чи підготовки до такого розкриття.

Слід відзначити ефективне залучення нововиявлених клієнтів з-поміж ЛЖВ та СІН до інтервенцій «Школа пацієнта» і «Кроки до здоров’я». Майже 100% нововиявлених ЛЖВ потрапили до інтервенцій. Практично всі клієнти проєкту демонструють позитивні зміни за умови належного вживання АРТ (чітко дотримуються рекомендацій прийому ліків, самі не переривають лікування, навіть якщо є побічні ефекти, самі фіксують зміни (ведуть щоденники прийому). Переважна більшість пацієнтів, охоплених інтервенціями, стала приймати АРТ і демонструє стійку прихильність до лікування, про що свідчить своєчасний візит до лікаря і отримання АРТ, комунікація із соціальними працівниками.

БО «Харківський благодійний фонд „Парус“» у травні отримав 497 612,16 грн на послуги з профілактики ВІЛ серед групи підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ (СІН) у Харківській області:

1) надання цільових інформаційних, освітніх та комунікаційних послуг (надано 8 912);

2) обмін та/або видача шприців, розповсюдження презервативів та лубрикантів (8 912);

3) послуги тестування на ВІЛ (1 806);

4) скринінг на туберкульоз (1 967).

Загалом послугами зі зменшення шкоди було охоплено 4 810 клієнтів у Харківській області.

БО «ХБФ „Парус“» є основним надавачем послуг і має дві організації, які працюють у субпідряді (БО «Харківський благодійний фонд „Благо“» та БО «Мережа 100 відсотків життя»). Щодня відбуваються виїзди мобільної амбулаторії. В умовах карантину соціальні працівники також опитують клієнтів щодо симптомів COVID-19.

Благодійна організація «ХБФ „Благо“» у травні отримала 335 084 грн на профілактику ВІЛ серед представників груп підвищеного ризику щодо інфікування у Харківському регіоні. Чоловіки, які мають сексуальні стосунки з чоловіками, секс-працівники, споживачі ін’єкційних наркотиків мають змогу: протестуватися на ВІЛ; зробити скринінг на туберкульоз; отримати шприци, презервативи, лубриканти; отримати консультації з приводу безпечної поведінки та інших важливих питань.

Загалом з початку дії договору ці послуги було надано 4 838 людям #phcua_AIDS


Читайте також