На Тернопільщині посилили карантин: причини
Відповідно до протокольних рекомендацій вчорашнього засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій посилено карантинні заходи у Заліщицькому, Збаразькому, Козівському, Лановецькому, Тернопільському, Шумському районах і м. Тернопіль.
Відтак, цього тижня більше третини області не увійшло в зону адаптивного карантину через перевищення показника інцидентності COVID-19.
Неможливість послаблювати карантинні обмеження у цих районах пояснюється високою інцидентністю (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тис. населення), великою завантаженістю ліжкових місць у медзакладах першої хвилі для госпіталізації коронавірусних пацієнтів.
Так, за даними УОЗ, у місті Тернопіль показник інцидентності становить (станом на вчора,16 червня) 28,6 (при необхідних менш як 12 осіб на 100 тис. населення).
Показники інцидентності у районах наступні:
Заліщицький район – 22,2;
Лановецький – 55,3;
Збаразький район – 30,1
Козівський район – 46,1
Шумський район – 54,6:
Тернопільський район – 32,9
Загалом, по Тернопільській області даний показник - 17,1. Сьогодні, 17 червня, цей показник збільшився знову і становить 17,98.
В даних районах перевищений показник інцидентності, іншими словами, там є багато нових хворих на коронавірус Через перевищення допустимого значення інцидентності регіональна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) не має права ухвалити рішення щодо послаблення протиепідемічних заходів.
Нагадаємо, що КМУ 20 травня ухвалено рішення про перехід на адаптивну модель карантину з 22 травня до 22 червня. Цим документом передбачене послаблення або припинення протиепідемічних заходів на території регіонів на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС).
Рішення приймають з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності у регіоні одночасно трьох ознак: інцидентність має становити менше ніж 12 осіб на 100 тис. населення; завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, має бути менше ніж 50%; середня кількість ПЛР-тестувань повинна становити понад 12 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів.