ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Команда київських хірургів за одну добу провела аж чотири операції з трансплантації. Тернополянці пересадили донорську печінку

Київські хірурги - Борис Тодуров, Гаврил Ковтун, Антон Шпачук, Сергій Шелудько та Максим Хартанович - за одну добу провели аж чотири операції з трансплантації. Серед них - пересадка серця, яка стала для столиці першою такою операцією за останні 15 років.

"Найважча ніч за 15 років". У Києві провели чотири трансплантації за добу

Крім пересадки серця, київські лікарі провели ще три трансплантації від того ж донора: 60 річній тернополянці пересадили донорську печінку, а двом киянам - 34 річному чоловіку та 31 річній жінці - по одній нирці.

Трансплантації провели в ніч на 16 липня. Про подробиці операцій розповіли у Національному Інституті хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова, а також Інституті серця МОЗ України.

Хто став донором

Донором для пересадок став юнак, який потрапив у ДТП й отримав травми, несумісні з життям, розповіли в інституті Шалімова. 

"Батько хлопця дав згоду на те, щоб його син посмертно став донором і тим самим врятував життя хворим людям", - повідомив інститут на своїй фейсбук-сторінці

Трансплантацію серця провели в київському Інституті серця. Її здійснив професор Борис Тодуров з командою лікарів. Серце отримав 62-річний киянин Петро, розповіли в Інституті серця. Його власне серце було настільки уражене, що врятувати його могла лише трансплантація, пояснили там.

"Без операції в нього шансів не було, він був на межі", - сказав один з лікарів на відео, яким поділився Інститут у фейсбуці.

Лікарі невпинно дякували родичам загиблого, які дозволили взяти у нього органи: "Щира і безмежна вдячність родичам пацієнта, які надали дозвіл взяти органи, щоб урятувати інших людей".

"Найтяжча ніч"

Крім пересадки серця, київські медики провели ще три трансплантації від того ж донора: 60 річній тернополянці пересадили донорську печінку, а двом киянам - 34 річному чоловіку та 31 річній жінці - по одній нирці.

Ці три операції провели в інституті Шалімова. Усі вони, як і трансплантація серця, відбулися впродовж однієї ночі.

"Це була найтяжча ніч в українській трансплантології за останні 15 років. Велика шана та щира подяка і співчуття родичам донора! Світла йому пам'ять!!!" - кажуть в інституті.

У хлопця, який став донором, була четверта група крові, тому хворих з такою ж групою крові в обмежений час знайти та доставити до інституту було вкрай важко, розповіли там.

"Щойно наші лікарі-лаборанти підтвердили сумісність донора з потенційними пацієнтами, які стояли у нас на обліку та потребували пересадки органів, до логістичного процесу долучилась Нацполіція", - кажуть в інституті.

Зараз прооперовані пацієнти в стабільному стані та перебувають в реанімації, додали там.

В українському МОЗ, тим часом, заявили про амбітні плани - вийти у найближчі роки "на рівень найрозвиненіших у трансплантації європейських країн".

"У нас є чіткий план розвитку трансплантації, ми в найближчі роки хочемо вийти на рівень найрозвиненіших у трансплантації європейських країн", - цитує міністра Максима Степанова агенція "Інтерфакс". 

Однак ще рік тому всі операції з трансплантації органів в Україні були кілька місяців заблоковані через законодавчу колізію. Аби розблокувати ситуацію, довелося втрутитися Верховній Раді, яка ухвалила окремий закон.

Автор: матеріалу: BBC News Ukrainian,

автор відео та фото - Інститут серця МОЗ України

 


Читайте також