УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
12:50, 23 жовтня 2020
Жорстокий карантин в Україні можуть запровадити при 15 тис. нових підтверджених випадків коронавірусу на добу. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський.
12:47, 23 жовтня 2020
Російська "вакцина" не перевірялася провідними органами охорони здоров'я світу – це робить її закупівлю неможливою, зазначити у МОЗ.
11:48, 23 жовтня 2020
До «червоного» рівня епідемічної небезпеки з 26 жовтня буде віднесено 100 адміністративних одиниць, тоді як наразі він діє у 68 містах та районах. Відповідне рішення прийняла Державна комісія з питань..
всі новини

В області 5 випадків захворювання Лайма за добу (станом на 30 липня)

Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз, Лайм-бореліоз) — інфекційне трансмісивне захворювання. Інфекцію переносять іксодові кліщі.

Ймовірність укусу кліща і зараження хворобою Лайма найвища серед людей, які багато часу перебувають на відкритому повітрі, особливо у лісах, лісопарках тощо. Від хворого до здорової людини збудник не передається.

Хвороба Лайма може мати кілька стадій:
 ранню локалізовану;
 ранню дисеміновану;
 пізню хронічну.

  • Загалом, інкубаційний період становить 1–30 днів.
  • Основною клінічною ознакою бореліозу є мігруюча еритема. Місце, куди вкусив кліщ, червоніє, і пляма постійно збільшується, іноді досягаючи 60 сантиметрів і навіть більше. Еритема зазвичай гаряча на дотик, болюча, часто супроводжується свербінням.
  • Можуть проявлятись ознаки хвороби, схожі з симптомами грипу: загальна слабкість, лихоманка, болі в м'язах, втома, біль у горлі. Через кілька тижнів, вони зникають, а по закінченні місяця починаються перші симптоми ураження серця, суглобів, нервової системи.
  • Кліщовий бореліоз може бути небезпечний при вагітності та привести до відторгнення плоду.
  • Пацієнт з хворобою Лайма безпечний для оточуючих, кліщовий бореліоз не передається від людини до людини.
  • Коли у вас є кліщ, потрібно визначити інфікований він чи ні. Такі дослідження проводяться в обласному лабцентрі. Кліща необхідно доставити до лабораторії (бажано живого). Якщо кліщ інфікований бореліями, то ймовірність захворіти на хворобу Лайма досить висока.

З отриманим результатом обов’язково потрібно звернутись на консультацію до лікарів-інфекціоністів для визначення подальших дій.

Щеплення від Лайм-бореліозу не існує.

Інфографіка - ДУ "Тернопільський ОЛЦ МОЗ України"

 


Читайте також