ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
12:20, 14 червня 2022
В умовах війни, як і у мирний час, кров, її компоненти і препарати вкрай необхідні закладам охорони здоров’я. Донорська кров може врятувати пацієнтів онкологічних, хірургічних й опікових відділень у ц..
12:07, 01 червня 2022
До Дня захисту дітей #МОЗ України розповідає, як із медичною системою взаємодіють діти та які послуги можуть отримати та отримують діти для підтримання власного здоров’я та гармонійного розвитку.
10:25, 31 травня 2022
Кожна година, день, місяць та рік без сигарет — крок до покращення здоров’я. Кинути курити — важливе рішення і шанс прожити довге життя з меншою шкодою для здоров’я. Усі види сигарет шкідливі однаково..
всі новини

В області 5 випадків захворювання Лайма за добу (станом на 30 липня)

Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз, Лайм-бореліоз) — інфекційне трансмісивне захворювання. Інфекцію переносять іксодові кліщі.

Ймовірність укусу кліща і зараження хворобою Лайма найвища серед людей, які багато часу перебувають на відкритому повітрі, особливо у лісах, лісопарках тощо. Від хворого до здорової людини збудник не передається.

Хвороба Лайма може мати кілька стадій:
 ранню локалізовану;
 ранню дисеміновану;
 пізню хронічну.

  • Загалом, інкубаційний період становить 1–30 днів.
  • Основною клінічною ознакою бореліозу є мігруюча еритема. Місце, куди вкусив кліщ, червоніє, і пляма постійно збільшується, іноді досягаючи 60 сантиметрів і навіть більше. Еритема зазвичай гаряча на дотик, болюча, часто супроводжується свербінням.
  • Можуть проявлятись ознаки хвороби, схожі з симптомами грипу: загальна слабкість, лихоманка, болі в м'язах, втома, біль у горлі. Через кілька тижнів, вони зникають, а по закінченні місяця починаються перші симптоми ураження серця, суглобів, нервової системи.
  • Кліщовий бореліоз може бути небезпечний при вагітності та привести до відторгнення плоду.
  • Пацієнт з хворобою Лайма безпечний для оточуючих, кліщовий бореліоз не передається від людини до людини.
  • Коли у вас є кліщ, потрібно визначити інфікований він чи ні. Такі дослідження проводяться в обласному лабцентрі. Кліща необхідно доставити до лабораторії (бажано живого). Якщо кліщ інфікований бореліями, то ймовірність захворіти на хворобу Лайма досить висока.

З отриманим результатом обов’язково потрібно звернутись на консультацію до лікарів-інфекціоністів для визначення подальших дій.

Щеплення від Лайм-бореліозу не існує.

Інфографіка - ДУ "Тернопільський ОЛЦ МОЗ України"

 


Читайте також