ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

В області 5 випадків захворювання Лайма за добу (станом на 30 липня)

Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз, Лайм-бореліоз) — інфекційне трансмісивне захворювання. Інфекцію переносять іксодові кліщі.

Ймовірність укусу кліща і зараження хворобою Лайма найвища серед людей, які багато часу перебувають на відкритому повітрі, особливо у лісах, лісопарках тощо. Від хворого до здорової людини збудник не передається.

Хвороба Лайма може мати кілька стадій:
 ранню локалізовану;
 ранню дисеміновану;
 пізню хронічну.

  • Загалом, інкубаційний період становить 1–30 днів.
  • Основною клінічною ознакою бореліозу є мігруюча еритема. Місце, куди вкусив кліщ, червоніє, і пляма постійно збільшується, іноді досягаючи 60 сантиметрів і навіть більше. Еритема зазвичай гаряча на дотик, болюча, часто супроводжується свербінням.
  • Можуть проявлятись ознаки хвороби, схожі з симптомами грипу: загальна слабкість, лихоманка, болі в м'язах, втома, біль у горлі. Через кілька тижнів, вони зникають, а по закінченні місяця починаються перші симптоми ураження серця, суглобів, нервової системи.
  • Кліщовий бореліоз може бути небезпечний при вагітності та привести до відторгнення плоду.
  • Пацієнт з хворобою Лайма безпечний для оточуючих, кліщовий бореліоз не передається від людини до людини.
  • Коли у вас є кліщ, потрібно визначити інфікований він чи ні. Такі дослідження проводяться в обласному лабцентрі. Кліща необхідно доставити до лабораторії (бажано живого). Якщо кліщ інфікований бореліями, то ймовірність захворіти на хворобу Лайма досить висока.

З отриманим результатом обов’язково потрібно звернутись на консультацію до лікарів-інфекціоністів для визначення подальших дій.

Щеплення від Лайм-бореліозу не існує.

Інфографіка - ДУ "Тернопільський ОЛЦ МОЗ України"

 


Читайте також