Мобільними медичними бригадами уже здійснено в області понад двадцять тисяч виїздів для забору біологічного матеріалу для лабдіагностики ПЛР
Власне, мобільні бригади працюють паралельно зі "екстренкою". Виклик надходить за єдиним номером "103", а потім розподіляється диспетчером між службами.
мобільних медичних бригад, які виїжджають додому до пацієнта з підозрою на COVID-19. Медики цих бригад оцінюють стан хворого та беруть у нього зразок для ПЛР-тесту на COVID-19, який доставляють до вірусологічної лабораторії.
За інформацією Т.в.о. голови НСЗУ Андрія Віленського, "в Україні функціонує 1592 мобільні бригади медиків (станом 14 вересня), які працюють з пацієнтами з COVID-19 та з особами, у яких є підозри на цей коронавірус.
Цих мобільних бригад, крім Києва, не вистачає у Закарпатській, Тернопільській, Рівненській та Волинській областях. Саме там, де епідеміологічна ситуація по COVID-19 є найгіршою".
Додамо, що навантаження на дані мобільні бригади збільшується, оскільки кількість хворих на COVID-19 в області зростає.
Впродовж доби, станом на 1 жовтня, в області здійснено 258 виїздів бригад екстреної медичної допомоги ????.
У тому числі: здійснено 18 викликів до осіб з підозрою на COVID-19, за якими 12 осіб госпіталізовано; здійснено 351 виїзд мобільних медичних бригад для забору біологічного матеріалу, якими відібрано 719 зразків біологічного матеріалу для лабораторної діагностики методом ПЛР.
Про це повідомили прес-службу Управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації в обласному Штабі з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру регіонального рівня пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, в Тернопільській області.
Всього з початку епідемії:
- здійснено 1495 виїздів бригад екстреної медичної допомоги на виклики з підозрою на COVID-19, за якими госпіталізовано 1067 осіб,
- здійснено 20187 виїздів мобільних медичних бригад для забору біологічного матеріалу, якими відібрано 62026 зразків біологічного матеріалу для лабораторної діагностики методом ПЛР.
Довідково
Коли людина з симптомами коронавірусної хвороби телефонує до свого сімейного лікаря, за необхідності він спрямовує до місця проживання даної людини мобільну бригаду для взяття зразків біологічного матеріалу для лабораторної діагностики методом ПЛР, щоб встановити діагноз.
Згодом, в залежності отриманих результатів лабораторного тестування та оцінки стану саме ваш лікар надає рекомендації щодо лікування – амбулаторного (вдома), якщо захворювання проходить у легкій формі, або стаціонарного - якщо у важкій формі.
На фото - медики з Козови