ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

НСЗУ: Вільний доступ до пацієнта

Ви маєте право бути поруч. Щоб підтримати та своєю присутністю допомогти одужати. Щоб попрощатися. Просто бути поруч з близькою людиною в реанімації. Нагадаємо, доступ до відділень інтенсивної терапії (ВІТ) відкрито для родичів і знайомих з 2016 року. Це право регламентовано наказом МОЗ №592  https://cutt.ly/Sf3tI8P.

Важливо знати:
Право на допуск до пацієнта будь-якого віку діє 24/7 і забезпечується закладом охорони здоров'я будь-якої форми власності.
Одному відвідувачу дозволяється перебувати біля ліжка пацієнта у ВІТ без жодних часових обмежень.
Біля одного пацієнта одночасно можуть знаходитися не більше двох відвідувачів. Усі винятки обговорюються з лікарем.
Відвідувачем може бути будь-яка особа незалежно від родинних стосунків. Але ті, хто не є батьками пацієнта-дитини, мають право на допуск до реанімації лише за умови наявності усної згоди одного з батьків пацієнта-дитини або законних представників.

Також вільний доступ до реанімації передбачає дотримання певних правил. Дотримуватись їх потрібно завжди і особливо - під час пандемії COVID-19. Наприклад:

Не можна заходити до ВІТ, маючи інфекційне захворювання. Або якщо нещодавно мали контакт з носієм інфекційного захворювання. Також, не варто заходити до палати інтенсивної терапії, якщо відчуваєте себе застудженим, щоб не наражати близьку людину та інших пацієнтів на небезпеку.
Не можна відвідувати реанімацію у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.
Категорично заборонено чіпати апаратуру ВІТ, будь-яким іншим чином перешкоджати процесу лікування.
Дослухайтеся до інструкцій, порад та прохань медичного персоналу. Наприклад, медичні працівники можуть попросити тимчасово залишити палату, якщо виникне необхідність проведення у палаті невідкладних дій медичного характеру. Така вимога медичного працівника є обов’язковою до виконання.
Потрібно ставитися з повагою до приватності та спокою пацієнта, у тому числі інших пацієнтів, які знаходяться в палаті ВІТ.

Детальніше про права та обов’язки відвідувачів, а також дії, якщо їх не пускають до реанімації можна прочитати тут: http://reanimation.in.ua/.

До речі, НСЗУ також вважає, що вільний доступ до реанімації - дуже важливий. Тому ми поставили виконання медичним закладом цього наказу як обов’язковий пункт в умови договору між НСЗУ та лікарнею у всіх пакетах Програми медичних гарантій, де мають бути реанімації. 

#ПацієнтМаєПраво


Читайте також