ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Встановлення інвалідності для медпрацівників у зв’язку з коронавірусною хворобою не вимагає додаткових змін у законодавстві

Порядок, умови і критерії встановлення інвалідності для медпрацівників у зв`язку з захворюванням на COVID-19 не потребують внесення додаткових змін у законодавство України. Про це під час брифінгу заявила заступниця Міністра охорони здоров`я України Ірина Микичак.

“Коронавірусна хвороба прирівнюється до нещасного випадку на виробництві і внесена до переліку професійних захворювань, що визначено відповідними нормативними документами. Критерії встановлення інвалідності в Україні регламентує постанова Кабінету Міністрів №1317 від 3 грудня 2009 року “Питання медико-соціальної експертизи” і відповідний наказ Міністерства охорони здоров`я України №561 від 5 вересня 2011 року “Про затвердження інструкції про встановлення груп інвалідності” - зазначила Ірина Микичак.

Також заступниця Міністра додала, що порядок і критерії встановлення стійкої втрати професійної працездатності регламентуються ще одним наказом МОЗ №420 від 5.06.2012 “Про затвердження Порядку та Критеріїв встановлення МСЕК ступеня стійкої втрати працездатності у відсотках працівникам, яким заподіяно ушкодження здоров`я, пов`язане з виконанням трудових обов`язків”, який містить у собі усі можливі ускладнення та види порушення функцій, що можуть виникнути внаслідок захворювання на COVID-19, зокрема, ураження легень, серця, нирок, головного мозку та інших. Усі перелічені нормативні акти є універсальними щодо будь-яких нозологій.

“Отже, у разі надходження експертного повідомлення про виявлення коронавірусної хвороби у медичного працівника проводиться розслідування гострого професійного захворювання і складається акт про нещасний випадок на виробництві, який видається підприємством медпрацівнику. І один з екземплярів зазначеного акту направляється у територіальне відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування і забезпечує стовідсоткову оплату листка непрацездатності (незалежно від трудового стажу) та трудові виплати хворому”, - наголосила заступниця міністра.

Ірина Микичак зазначила, що за умови ускладненого перебігу коронавірусної хвороби, хворий (з числа медичних працівників) має скеровуватися на медико-соціальну експертну комісію для встановлення групи інвалідності чи відсотка втрати професійної працездатності.
Фото - Worldometer


Читайте також