ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
12:20, 14 червня 2022
В умовах війни, як і у мирний час, кров, її компоненти і препарати вкрай необхідні закладам охорони здоров’я. Донорська кров може врятувати пацієнтів онкологічних, хірургічних й опікових відділень у ц..
12:07, 01 червня 2022
До Дня захисту дітей #МОЗ України розповідає, як із медичною системою взаємодіють діти та які послуги можуть отримати та отримують діти для підтримання власного здоров’я та гармонійного розвитку.
10:25, 31 травня 2022
Кожна година, день, місяць та рік без сигарет — крок до покращення здоров’я. Кинути курити — важливе рішення і шанс прожити довге життя з меншою шкодою для здоров’я. Усі види сигарет шкідливі однаково..
всі новини

ЦГЗ: Сьогодні Всесвітній день боротьби з артритом (World Arthritis Day)

День проводиться з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я та головна мета дня привернення уваги громадськості до проблем ревматологічних захворювань, підвищення інформованості про артрити у всіх його формах, профілактику, діагностику та реабілітацію хворих на цю недугу.

За даними ВООЗ, кожен десятий житель планети страждає артритом.

І за останнє десятиліття тенденція до зростання числа захворювань кістково-м'язової системи та сполучної тканини, в тому числі і артритом, не знижується та ревматологічні захворювання займають високі позиції в рейтингу причин інвалідності.

Артрит – серйозне запальне захворювання суглоба або декількох суглобів.

Причини хвороби різні:

  1.  повторювання легких травмах, відкриті або закриті пошкодження суглобів,
  2.  при частому фізичному перенапруженні або при генетичній схильності.
  3.  вірусні та бактеріальні інфекції, переохолодження, фізичне і психічне перевантаження і навіть надмірне куріння. В групі ризику розвитку даного захворювання може потрапити будь-яка людина – від немовляти до старого. Але найбільш часто важкі ревматичні захворювання суглобів, пов'язані з швидким розвитком артриту, вражають людей у віці від 30 до 50 років.
  • Знизити ризик розвитку цих хвороб можна, слідуючи декільком простим порадам:
  • Не займайтеся самолікуванням та своєчасно зветайтеся до лікаря. Дотримуйтесь особистого плану періодичного медичного огляду
  • Обирайте здоровий спосіб життя! Відмовтися від шкідливих звичок
  • Не нехтуйте фізичними вправами та частіше бувайте на свіжому повітрі
  • Правильний раціон харчування. Важливим для профілактики артриту є вживання продуктів з достатньою кількістю кальцію разом з вітамінами D, A, С, Е, які сприяють покращанню рухливості суглобових з’єднань і зміцненню зв’язок.

Пам'ятайте, що від загального фізичного стану та душевної рівноваги залежить здатність організму чинити опір хворобам.

Дотримуючись простих правил харчування, слідкуючи за собою шляхом помірних фізичних навантажень, періодичними медичними оглядами до лікаря та у спеціалістів, можна не тільки лікувати уже сформоване захворювання, але і вчасно попередити власне саме його розвиток, і тоді ваші суглоби будуть вдячно працювати з вами в одному темпі.
#phcua_behealthy


Читайте також