ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Жіноче здоров’я та Програма медичних гарантій - НСЗУ

НСЗУ нагадує, які саме послуги жінки можуть отримати безоплатно за Програмою медичних гарантій, щоб дбати про себе.

Проявом раціональної турботи про себе є підписання декларації з сімейним лікарем. З 30 мільйонів 675 тисяч українців, які уклали декларацію зі своїм лікарем, понад 17 мільйонів - жінки. Навідуватися до свого лікаря варто не лише тоді, коли щось заболить, а й для профілактики. Радимо дотримуватись наступних профілактичних заходів:

контроль артеріального тиску;

контроль глюкози та холестерину в крові;

контроль індексу маси тіла.
Якщо у жінки є скарги, або сімейний лікар вважає за потрібне додатково обстежити пацієнтку, він направить її до потрібного вузького спеціаліста або на необхідну діагностику.

Важливою є профілактика виникнення новоутворень у молочних залозах та кишківнику. В Програмі медичних гарантій особливу увагу приділено ранній діагностиці онкологічних захворювань. Зокрема, в переліку досліджень, які входять в пріоритетні послуги, включено мамографію та колоноскопію.
Мамографію сімейний лікар може призначити пацієнтці після 40 років. Колоноскопію - після 50 років. А може і раніше, якщо у пацієнтки є скарги і лікар хоче виключити онкологічне захворювання. За направленням лікаря такі обстеження є безоплатними для пацієнток.

Не менш важливим за сімейного лікаря для здоров’я жінки є гінеколог. Щорічні профілактичні огляди у гінеколога мають бути обов’язковими. До речі, до гінеколога пацієнтка має право звернутися без направлення. Його допомога безоплатна, якщо заклад уклав відповідний договір із Національною службою здоров’я за пакетом “Амбулаторна медична допомога”.
За необхідності гінеколог призначить додаткові обстеження чи аналізи. До амбулаторної допомоги за Програмою медичних гарантій входять, зокрема, інструментальні обстеження (в тому числі УЗД), загально-клінічні та біохімічні лабораторні обстеження, лікування в амбулаторних умовах та в умовах денного стаціонару.

Окремо нагадаємо про ведення вагітності та пологи. Жінки можуть обирати гінеколога, який буде вести вагітність, та пологовий будинок, в якому народжуватимуть. Місце проживання чи прописки не має значення. Жодних благодійних внесків платити не потрібно. Не потрібне для пологів і додаткове направлення.
Цього року медична допомога при пологах визначена як пріоритетна послуга. В Програмі медичних гарантій-2021 також пропонуємо залишити медичну допомогу при пологах пріоритетним напрямком та збільшити тариф на надання такої допомоги. Також НСЗУ пропонує виділити в окремий пакет послуги з ведення вагітності в амбулаторних умовах.

За цим пакетом пацієнтка зможе отримати наступні основні послуги:

  • динамічне спостереження вагітності, включаючи контроль за станом здоров’я вагітної, повнотою обстежень та консультацій;
  • організацію та проведення диспансерного нагляду (взяття на облік, розробка індивідуального плану ведення вагітності відповідно групи ризику);
  • лабораторні та інструментальні дослідження згідно з галузевими стандартами;
  • профілактику ускладнень вагітності і післяпологового періоду та інші.

Отже, в 2020 році в Програмі медичних гарантій НСЗУ передбачила усі найважливіші види медичної допомоги на первинному, амбулаторному та стаціонарному рівнях для того, щоб жінки дбали про своє здоров’я. Так залишиться і в наступному році.

 

 

 

 

Читайте також