ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
17:45, 08 травня 2023
Тернопільська обласна клінічна лікарня отримала гуманітарну допомогу від благодійного фонду «Фундація Швеція-Україна». Завдяки шведським благодійникам в Україну доставили медичні препарати та обладнан..
15:04, 08 травня 2023
Щорічно 8 травня відзначають Міжнародний день Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.
15:25, 07 травня 2023
Директорка департаменту охорони здоровʼя Тернопільської ОВА Ольга Ярмоленко взяла участь у навчанні «Лідери здоров'я громад».
всі новини

Володимир Труш: Для забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я отримано 14 млн. 451 тис. грн. субвенції з держбюджету

Сьогодні, 4 листопада, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль спільно із Секретарем Ради національної безпеки й оборони України Олексієм Даніловим провів селекторну нараду з керівниками областей щодо ситуації з поширенням COVID-19 на території України.

Зокрема, йшлося про збільшення кількості ліжкомісць із підключенням до подачі кисню та розширення ліжкового фонду за рахунок інших об’єктів інфраструктури. Про це повідомили в Тернопільській облдержадміністрації.

Участь в селекторній нараді взяла начальниця управління охорони здоров'я ТОДА Ольга Ярмоленко.

Як доповів голова обласної державної адміністрації Володимир Труш, наразі в області ситуація контрольована.

Так, за попередню добу на Тернопільщині підтверджено 146 випадків зараження вірусом COVID-19. Зареєстровано чотири летальних випадки. Наразі ведеться активна робота щодо збільшення кількості ліжок, підключених до кисню.

«Ми отримали 14 млн. 451 тис. грн. субвенції з державного бюджету для забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з COVID-19. Наразі кошти розподілені на «ковідні» лікарні області – виключно для облаштування кисневих точок і для забезпечення 80% ліжкового фонду киснем. В області працює 26 лікувальних установ, які надають медичну допомогу хворим з коронавірусною інфекцією. Медична допомога надається на 1751 ліжку. Перепрофільовано п’ять лікувальних установ у тимчасові госпіталі. На сьогоднішній день, цей ліжковий фонд, який виділений для хворих з коронавірусом, достатній. У нас є в резерві 475 ліжок. Але ми бачимо, що кожного дня кількість хворих, які потребують госпіталізації, збільшується», - зазначив Володимир Труш.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив головам ОДА, що необхідно готувати додаткові приміщення, де будуть розставлятися ліжка і де прийматимуть хворих на COVID-19.

«Нам потрібно 25 тисяч додаткових ліжкомісць у спорткомплексах, виставкових залах і всіх інших приміщеннях, які обладнані всім необхідним, без потреби в ремонтах, з теплом, де ми можемо приймати людей. Питання «якщо вони будуть потрібні» не стоїть. Їх треба починати готувати під додаткові ліжкомісця. Без обговорень», — підкреслив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр закликав голів обласних державних адміністрацій шукати найпростіші способи для постачання кисню до точок підключення, щоб якнайшвидше підключити ліжка без проведення будівельних робіт.


Читайте також