З жовтня НСЗУ разом з МОЗ та Міністерством цифрової трансформації запустили оновлений сервіс єМалятко. ВІДЕО
Сервіс дозволяє лише за однією заявою отримати близько десяти послуг від різних органів влади. Замовити такі послуги можна без відвідування установ. Це - державна реєстрація народження, визначення походження дитини, її належності до громадянства України, реєстрація місця проживання, призначення допомоги та інші.
Точкою входу до сервіса є, зокрема, медичний висновок про народження дитини. Про це йшлося під час сьогоднішнього пресбрифінгу НСЗУ Національна служба здоров'я України щодо теми пологів та медичного висновку про народження дитини.
Основні тези:
- Медичний висновок формує лікар у пологовому будинку. На сьогодні 832 лікарі вже створюють такі медвисновки. Серед них 483 неонатологи, 314 акушери-гінекологи та 36 педіатрів.
- У перший тиждень запуску сервісу єМалятко медичні висновки про народження формували у 96 закладах, у другий тиждень кількість лікарень збільшилась до 191.
- На сьогодні медичні висновки формують вже у 318 закладах охорони здоров’я України.
- Вже створено понад 14 000 медичних висновків про народження в ЕСОЗ. За 2 168 медичними висновками батьки немовляти вже звернулись в ДРАЦСГ або зареєструвались у застосунку «Дія».
- ТОП-3 регіонів за кількістю сформованих медвисновків: Київ (1817), Дніпропетровська (1577) та Харківська (1259) області. Київ, Харків, Дніпро, Запоріжжя та Кривий Ріг - міста, в яких медвисновки про народження створюються найактивніше.
- Найбільшу кількість медвисновків про народження видали пацієнтам лікарі Київського пологового будинку №5. Тут 9 лікарів створили 572 медвисновки про народження.
Ці та інші дані тепер можна побачити на новому дашборді НСЗУ «Статистика створення медичних висновків про народження дитини»
https://nszu.gov.ua/.../dashb.../emalyatko-composition-stats.
Під час пандемії, стрімкого зростання COVID-19 оновлений сервіс єМалятко допоможе батькам новонародженої дитини зменшити кількість відвідування установ, а отже мінімізує їх ризики підхопити вірус у громадському транспорті чи громадських місцях.
Також нагадуємо, що в безоплатний пакет допомоги при пологах включено:
- моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого;
- медичну допомогу при фізіологічних пологах, що надається черговою акушерською бригадою;
- медичну допомогу при ускладнених пологах та кесаревому розтині;
- зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, зокрема епідуральну анестезію,
- стабілізацію стану дитини після народження;
- вакцинацію немовляти, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень;
- лікарські засоби з Нацпереліку та витратні матеріали, а також ті лікарські засоби, що закуповуються МОЗ в централізованому порядку;
- харчування під час перебування у стаціонарі.
Породілля має право на вільний вибір пологового будинку, незалежно від місця реєстрації, фактичного проживання та незалежно від наявності декларації. На пологи потрібно брати лише речі індивідуального користування для себе та малюка. Жодних благодійних внесків та пакетів з медикаментами приносити не потрібно.