УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
12:47, 19 січня 2021
Відучора в Україні триває Всесвітній тиждень обізнаності про рак шийки матки. Його мета — щоби якомога більше людей знали, як зменшити свої ризики захворіти на цю недугу.
12:06, 19 січня 2021
Участь в нараді взяли: начальниця УОЗ Тернопільської облдержадміністрації Ольга Ярмоленко, заступниці Лідія Чайковська та Тетяна Скарлош, експерт за педіатричним напрямком «Фтизіатрія» УОЗ ТОДА Світла..
09:21, 19 січня 2021
Зі 36262 осіб, де виявлено COVID-19 станом на сьогодні – 32909 осіб одужало - повідомляє управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації. 2857 осіб хворіють.
всі новини

12 листопада щороку відзначається Всесвітній день боротьби з пневмонією

Щорічно у світі понад 800 000 дітей у віці до 5 років помирають внаслідок пневмонії, якій можна було б запобігти, наголошує Міжнародний центр вакцинації Школи громадського здоров'я Університету Джонса Гопкінса (International Vaccine Access Center (IVAC), Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health), повідомляють у Центрі громадського здоров’я України.

12 листопада щороку відзначається Всесвітній день боротьби з пневмонією. В умовах пандемії COVID-19 він набув особливого значення.

Пневмонія — це гостре запалення легеневої тканини, яке може бути небезпечним та мати летальні наслідки. Легені складаються з дрібних міхурців, альвеол, які при диханні наповнюються повітрям. У хворого з пневмонією в альвеолах накопичуються гній та рідина, що ускладнюють газообмін і зумовлюють біль під час дихання.

Збудники пневмонії: бактерії, віруси, грибки та деякі найпростіші мікроорганізми. Розвиток бактеріальної пневмонії у дітей найчастіше зумовлюють пневмококи (Streptococcus Pneumoniaе) та гемофільна паличка типу b (Haemophilus Influenzae Type b, Hib).

Симптоми вірусної та бактеріальної пневмонії загалом подібні, однак у хворого на вірусну пневмонію може проявлятися більша кількість різноманітних ознак. Основні симптоми пневмонії: підвищення температури тіла, кашель вологий або сухий малопродуктивний, часто до появи кашлю у акті дихання беруть участь допоміжні м'язи - роздування крилець носа, відчуття браку повітря, зниження апетиту, втома, сонливість, пітливість, задишка внаслідок фізичного навантаження, може з'явитися біль за грудиною, свистячі хрипи під час дихання (частіше за вірусних інфекцій). Інколи хворим грудним дітям важко пити або ковтати їжу, у них знижується температура тіла, з’являються судоми, дехто може навіть знепритомніти.

ВООЗ зазначає, що профілактика пневмонії є основним принципом стратегії зниження рівня дитячої смертності у всьому світі.

Прості кроки, які може зробити кожен, допоможуть уникнути запалення легень:

  • Вакцинуйтеся. Найбільш ефективним методом профілактики пневмонії визнано вакцинацію проти Hib-інфекції, пневмококової інфекції, кору та кашлюку.
  • Зміцнюйте імунітет. Особливо важливо це для новонароджених: грудне вигодовування протягом перших 6 місяців життя укріпить імунітет малюка.
  • Дбайте про чистоту в домі, провітрюйте приміщення та пам'ятайте про важливість особистої гігієни.
  • Подбайте, щоб харчування було збалансованим та достатнім
  • Ведіть здоровий спосіб життя та будьте фізично активними.
  • Дотримуйтесь респіраторної гігієни, гігієни рук та фізичного дистанціювання.

Якщо у вас з’явилися симптоми, негайно зверніться до лікаря! Самолікування, особливо із використанням антибіотиків, може значно ускладнити діагностику пневмонії та подальшу фахову терапію!

Читайте також