ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Україна отримає понад 135 млн доларів від Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією

Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією затвердив фінансування для України у розмірі понад 135 млн 778 тис. доларів США на 2021-2023 роки. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

«У межах заявки на фінансування до Глобального фонду заплановано низку важливих закупівель та системних змін для системи охорони здоров’я України. Зокрема, планується закупити сучасні системи GeneXpert для молекулярно-генетичної діагностики туберкульозу, матеріально-технічне забезпечення для регіональних мікробіологічних лабораторій з діагностики туберкульозу, швидкі тести на ВІЛ тощо», — зазначив Віктор Ляшко.

Також у межах виділеного фінансування заплановані:

• закупівля протитуберкульозних препаратів для лікування засуджених та осіб, узятих під варту;

• забезпечення безперебійного антиретровірусного лікування ВІЛ-інфікованих пацієнтів, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей;

• підтримка та посилення роботи 25 регіональних рад з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу;

• підтримка eHealth – інтеграція системи MIS HIV;

• навчання медичного персоналу у сфері лікування туберкульозу та ВІЛ тощо.

Протягом року над цим проєктом працювали співробітники Міністерства охорони здоров’я, профільні відомства, міжнародні неурядові організації та представники недержавних організацій, які надають послуги у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Результатом спільних напрацювань стало погодження проєкту запиту Національною радою з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІД та його подача до Глобального фонду.

Програма Глобального фонду в Україні на 2021-2023 роки ґрунтується на кількох стратегічних цілях: забезпечення доступу до своєчасного виявлення, діагностики та лікування туберкульозу і ВІЛ, а також впровадження дієвих моделей допомоги, орієнтованих на пацієнта.


Читайте також