ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

У відділенні хірургії №2 Тернопільської університетської лікарні провели лапароскопічну пластику грижі стравохідного отвору діафрагми

До КНП «Тернопільська університетська лікарня» Тернопільської обласної ради звернувся 38-річний чоловік із такими симптомами: печія, відрижка, нудота, блювання. Після проведення езофагогастродуоденоскопії та рентгену шлунка з контрастуванням сульфатом барію (фото №5) у нього підтвердили діафрагмальну грижу, яка потребувала хірургічного втручання.

Операцію провели в хірургії №2 завідувач відділенням Сергій Дуць та лікар-хірург Віктор Мельничук.

За словами Сергія Івановича, колись такі операції робили розрізом, тепер їх роблять лапароскопічно. У лікарні така практика застосовується уже давно і вона є менш травматичною і сприяє швидшому відновленню пацієнта.

Як, власне, проводяться лапароскопічна операція? За допомогою кількох проколів (фото №4) опускають шлунок в черевну порожнину шляхом розз’єднання зрощень у ділянці його кардіального відділу та стравоходу. Далі відбувається пластика стравохідного отвору діафрагми (фото №2). І заключний етап – формування муфти шлунка (фундоплікація за Ніссеном) (фото №3).

Які симптоми діафрагмальної грижі?

  • Характерними є біль за грудиною або в епігастральній ділянці. Він частіше виникає в лежачому положенні, після прийому їжі або інтенсивного фізичного навантаження.

Причини виникнення даного захворювання: діафрагмальні грижі є або вроджені, або набуті. Набуті частіше з’являються внаслідок вікової інволюції діафрагми, її опущення в людей, які ведуть переважно сидячий спосіб життя, підвищення внутрішньочеревного тиску при ожирінні, кашлі, переїданні, запорах, метеоризмі та вагітності.


Читайте також