ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
12:20, 14 червня 2022
В умовах війни, як і у мирний час, кров, її компоненти і препарати вкрай необхідні закладам охорони здоров’я. Донорська кров може врятувати пацієнтів онкологічних, хірургічних й опікових відділень у ц..
12:07, 01 червня 2022
До Дня захисту дітей #МОЗ України розповідає, як із медичною системою взаємодіють діти та які послуги можуть отримати та отримують діти для підтримання власного здоров’я та гармонійного розвитку.
10:25, 31 травня 2022
Кожна година, день, місяць та рік без сигарет — крок до покращення здоров’я. Кинути курити — важливе рішення і шанс прожити довге життя з меншою шкодою для здоров’я. Усі види сигарет шкідливі однаково..
всі новини

Громадську Відзнаку за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» у 2021 році присуджуватимуть ще у двох номінаціях - «Найкращий управлінець охорони здоров’я України» та «Найкращий колектив року»

Про це повідомив під час сьогоднішньої наради у режимі відеоконференції ZOOM голова Поважної ради Ордена Святого Пантелеймона Василь Князевич.

Тернопільщину на нараді представляли: начальниця управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації Ольга Ярмоленко, заступниця начальниці Тетяна Скарлош, а також дванадцятеро членів Регіональної ради Тернопільської області на чолі з головою ради – ректором ДВНЗ «Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України» Михайлом Кордою.

Впродовж наради обговорено питання організації участі в конкурсному відборі Відзнаки «Орден Святого Пантелеймона».

Йшлося і про інформаційну роботу серед медичної спільноти, місцевих органів влади та ЗМІ з метою популяризації громадської відзнаки та залучення найдостойніших медиків до участі у конкурсі.

Як повідомив голова Поважної ради ордена Василь Князевич, створено Професійно-етичну комісію, яка буде відслідковувати конфлікт інтересів та дотримання правил конкурсу.

- До  складу комісії увійшли відомі люди в сфері медицини і не лише – продовжив Василь Михайлович – Це голови медичних асоціацій, інші авторитетні громадські діячі, які допоможуть у виборі конкурсантів.

Найголовнішим повідомленням стало те, що Громадську Відзнаку за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» у 2020-2021 рр. присуджуватимуть не лише у таких номінаціях як: «Найкращий лікар», «Найкращий медичний працівник», «Новатор охорони здоров’я», «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я», «Взірець служіння суспільству», та «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України» (для іноземців з 2019 р.) та цьогоріч у двох нових, а саме: «Найкращий управлінець охорони здоров’я України» та «Найкращий колектив року».

Також кандидатів на «Медаль Святого Пантелеймона» (віком до 35 років) обиратимуть у  трьох номінаціях: «За лікарське мистецтво», «За турботу і ласку до хворого та «За наукові розробки в медицині».

Впродовж наради заслухано вітання кожного члена Регіональної ради Тернопільської області.

З вітальним словом виступила начальниця Управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації Ольга Ярмоленко, яка зазначила, що їй «приємно, що вона включена у склад Регіональної ради».

- Наші медики в умовах пандемії COVID-19 працюють як воїни. Я це бачу щодня. Готова плідно співпрацювати, аби обрати найкращих кандидатур з області на високе звання найкращого медика у даному конкурсі - додала вона.

Додамо, що право пропонувати кандидатури на присудження Відзнаки «Орден Святого Пантелеймона» мають:

  • – громадські організації сфери охорони здоров’я;
  • – об’єднання (організації) пацієнтів;
  • – церкви та релігійні організації;
  • – лікувальні та лікувально-профілактичні установи різних форм власності;
  • – фізичні особи, які вносять власну кандидатуру, або ж кандидатуру іншої особи;
  • – наукові установи та навчальні заклади.

Довідково

У 2009 р. Міністерство охорони здоров’я під керівництвом Василя Князевича запровадило в Україні заохочувальну Відзнаку «Хрест Пантелеймона Цілителя», яка вручалася тим, хто має видатні особисті заслуги та сприяє розвитку галузі охорони здоров’я та медичної науки, в благодійній, гуманістичній та громадській діяльності, а також за інші здобутки на ниві охорони фізичного та духовного здоров’я населення. Відзнака була погоджена та благословенна Предстоятелями трьох найбільших християнських Церков України: Митрополитом Київським і всієї України Володимиром, Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом, Блаженнішим Любомиром (Гузаром).

Дотримуючись основоположних засад заснування Державної нагороди у 2009 р. та продовжуючи традицію нагородження, з метою відновлення в суспільстві засад милосердя, гуманізму, любові до ближнього та недужого, у 2017 р. започатковано громадську Відзнаку за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона», а з 2018 р. для молодих медиків (віком до 35 років) затверджена Відзнака за професіоналізм та милосердя «Медаль Святого Пантелеймона».

Громадська відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден святого Пантелеймона» має професійно-фахову спрямованість і присуджується за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я, яка позитивно впливає на свідомість та духовний розвиток українського народу і держави в цілому.

Детальну інформацію щодо конкурсу та Положення про відзнаку можна знайти на офіційному веб-сайті Відзнаки – http://orden-panteleimon.com.ua/ua/news/, а також на сторінці у мережі ФБ – https://www.facebook.com/OrdenPanteleimonPoltava2019/,  а також у поданому документі PDF.

Читайте також