ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Управлінням охорони здоров’я розроблено алгоритм дій та маршрутизацію зразків біологічного матеріалу для проведення ПЛР в обласному лабцентрі – Ольга Ярмоленко

У вівторок, 5 січня, начальниця Управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації Ольга Ярмоленко провела нараду з генеральними директорами (головними лікарями) комунальних некомерційних підприємств - центрів первинної медико-санітарної допомоги, за участі заступниці Тетяни Скарлош, головного спеціаліста – терапевта управління охорони здоров'я ТОДА Лариси Матюк щодо ситуації з поширенням на території області гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та інформування про маршрутизацію зразків для лабораторної діагностики ПЛР в лабораторний центр.

Участь в нараді взяла і Головний державний санітарний лікар Тернопільщини, в.о. директора ДУ "Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України" Оксана Чайчук.

- Управлінням охорони здоров’я розроблено алгоритм дій та маршрутизацію зразків біологічного матеріалу для проведення ПЛР в обласному лабораторному центрі – повідомила Ольга Ярмоленко. – Це здійснено на вимогу МОЗ. Інші регіони уже запозичують наш досвід зі розробки транспортування та доставки зразків з усієї області для проведення ПЛР в обласному центрі.

Йдеться про напрацювання і логістику зразків зі семи так званих напрямків – Чортківського, Кременецького, Козівського, Підволочиського,Тернопільського районів та Тернопіль.

- Наразі до нами розробленої маршрутизації вносяться пропозиції від центрів ПМСД виключно до відповідних міністерських вимог – зазначила Ольга Маркіянівна.

Окрім того, заслухано головних сімейних районів, зокрема з Кременця, Козови, Скалата, Підволочиська, Чорткова підтримано їхні пропозиції.

Про лабораторні спроможності на регіональному рівні щодо тестування COVID-19 розповіла в.о. директора ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України», Головний державний санітарний лікар Тернопільщини Оксана Чайчук.

Вона додала, що Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України є єдиним в області медичним закладом, що входить у перелік сертифікованих лабораторій України, де проводять тестування методом ПЛР та ІФА.

- Лабораторний центр працює 24/7. Фахівці оновленої вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру можуть проводити лабораторну діагностику до трьох тисяч зразків біологічного матеріалу за добу.

Очільницею УОЗ наголошено, що забір, транспортування, доставка та передача зразків біологічного матеріалу у вірусологічну лабораторію обласного лабораторного центру проводиться і проводитиметься щоденно, без святкових днів.


Довідково

ПЛР-тест є одним з найточніших методів діагностики, адже дає змогу визначити наявність інфекції навіть при мінімальному вмісті її штамів у біологічному матеріалі.

Щодо ситуації пов’язаної із захворюванням населення на COVID-19, то за 4 січня двома лабораторіями ДУ «Тернопільський ОЛЦ МОЗ України» проведено 283 дослідження методом ПЛР.


Читайте також