ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Проєкт програми соціально-економічного та культурного розвитку області на 2021 рік розглянуто двома постійними комісіями облради – доручено доопрацювати

Участь у засіданні комісій взяли: перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук голови та члени комісій, запрошені.  Управління охорони здоров’я ТОДА представляла заступниця охорони здоров’я Лідія Чайковська.

Проєкт програми презентовано сьогодні, 28 січня, на спільному засіданні двох постійних комісій - з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, зв’язку, туризму, курортно-рекреаційної та зовнішньоекономічної діяльності та з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, запобігання корупції та здійснення демократичного цивільного контролю за сектором безпеки, оборони і правоохоронними органами.

Доповідала з єдиного питання, яке включено у порядок денний засідання, директорка департаменту економічного розвитку і торгівлі Тернопільської облдержадміністрації Галина Воляник.

Вона доповіла про те, що на сьогодні затверджено 34 проєкти за рахунок ресурсів державного фонду регіонального розвитку. Загальний обсяг фінансування з урахуванням співфінансування з місцевих бюджетів по цих проєктах становить 287 млн гривень (кошти ДФРР становлять 174,8 млн гривень, місцевих бюджетів – 112,2 млн гривень). У результаті, буде забезпечено 7 проєктів в охороні здоров’я на суму 33,6 млн гривень.

- Пріоритетними завданнями діяльності галузі охорони здоров’я є створення рівних умов доступу до медичних послуг та забезпечення високоякісної медичної допомоги. Відповідно до реформування медичної галузі основним завданням в області є проведення реформи закладів охорони здоров’я вторинного та третинного рівнів надання медичної допомоги, яких в області нараховується 73. Крім того, продовжуватиметься будівництво 6 нових амбулаторій загальної практики-сімейної медицини. Принципово новим підходом до реформування медичної галузі є створення єдиної (інтегрованої) інформаційно-аналітичної системи обліку стану здоров’я громадян України, а також іноземців та осіб без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, на основі електронної ідентифікації пацієнтів у закладах охорони здоров’я, збору даних профілактичних обстежень з метою подальшого використання в аналітичних, експертних і статистичних системах. Це відчутний крок до впровадження в галузі охорони здоров’я найновіших інформаційних технологій, зрештою, – впровадження електронної системи охорони здоров’я, використання інновацій для підвищення ефективності медичного обслуговування та поліпшення доступу до медико-санітарної допомоги, що, зокрема, дозволить упорядкувати процеси надання медичних послуг, поліпшить якість і знизить вартість медичної допомоги та покращить управління інформацією у сфері охорони здоров’я.

Також серед пріоритетів – укомплектування амбулаторій кваліфікованими кадрами. Для вирішення цієї проблеми органам місцевого самоврядування слід забезпечити надання пільгового житла молодим спеціалістам з метою зацікавлення їх залишатись на роботі в сільській місцевості.

Для виявлення хворих на коронавірусну хворобу COVID-19 в області продовжуватимуться заходи із забезпечення ефективного епідеміологічного нагляду з метою своєчасного реагування та організації необхідного комплексу протиепідемічних заходів, локалізації і ліквідації «вогнища» інфекційного захворювання, - зазначила Галина Воляник.

Програма соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільської області на 2021 рік розроблена з метою підвищення якості життя та добробуту населення на основі реалізації обґрунтованих структурних реформ; зростання конкурентоспроможності економіки області, забезпечення надання якісних і доступних послуг закладами й установами гуманітарної та соціальної сфер; формування дієвої інституційної системи в об’єднаних територіальних громадах; ефективного впровадження започаткованих на державному рівні реформ та в результаті – поліпшення умов життєдіяльності населення і підвищення його добробуту.

Члени обох постійних комісій заслухавши директорку департаменту економічного розвитку і торгівлі Тернопільської облдержадміністрації, заступницю охорони здоров’я Тернопільської ОДА та обговоривши ряд пропозицій та зауважень щодо проєкту програми соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільської області на 2021 рік, взяли за основу та направили на доопрацювання.

 


Читайте також