ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Очікуються зміни у підходах до проходження інтернатури в Україні – селектор МОЗ

Сьогодні, 29 січня, відбулася селекторна нарада Міністерства охорони здоров’я України з керівниками управлінь та департаментів охорони здоров’я обласних державних адміністрацій.

Під час селекторної наради в режимі «ZOOM» було обговорено питання розробки та впровадження європейських підходів до проходження інтернатури в Україні.

- МОЗ оплачуватиме цьогоріч інтернатуру, щойно уряд затвердить дане рішення, передбачене в бюджеті охорони здоров'я - повідомила заступниця Міністра охорони здоров’я Ірина Микичак.

Вона запевнила, що жодних проблем із оплатою інтернатури для студентів не буде.

Також вона зазначила, що в МОЗ працюють над законодавчим розв’язанням деяких питань, пов’язаних з інтернатурою. На завершенні розробка нових підходів до інтернатури в Україні. Вони будуть внесені змінами до Наказу МОЗ № 446 від 22.02.2019.

Йдеться про удосконалення діяльності 1600 баз інтернатури, зміни проходження очної і заочної форми а також зміни присвоєння кваліфікаційної категорії, скасування подачі портфоліо в управління та департаменти, натомість цим займатимуться комунальні некомерційні підприємства медичних установ тощо.

Також повідомлено і про те, що будуть зміни у переліку спеціальностей в інтернатурі випускників медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів, медичних факультетів університетів. Зі 35 - плановані 22. МОЗ працює над тим, щоб додати ще одну - «дитяча хірургія».

Окрім того, як повідомила Ірина Микичак, власне, з 2021 року лікарі-інтерни отримуватимуть зарплату за проходження стажування через Національну службу здоров’я в рамках окремої освітньої програми.

Нагадаємо, що в Україні стажується на базі інтернатури майже 15 тис. випускників медуніверситетів. Вони можуть проходити стажування не тільки в комунальних закладах охорони здоров'я, а й у закладах недержавної форми власності при умові, що заклади включені в перелік баз стажування інтернатури.

У ході наради було анонсовано ряд інновацій, зокрема, введення атестації медичних працівників виключно онлайн.

Впродовж наради преставники регіональних департаментів та управлінь охорони здоров'я наради мали змогу поставити нагальні питання та отримати на них відповіді від фахівців МОЗ України.

Участь в селекторній нараді в режимі «ZOOM» взяли: начальниця Управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації Ольга Ярмоленко, заступник начальнці Лідія Чайковська, начальник відділу організаційного забезпечення та управління персоналом Оксана Гумен, начальник відділу фінансово-економічного та програмного забезпечення Олександра Крушельницька, головний спеціаліст відділу фінансово-економічного та програмного забезпечення Ольга Яхван, головний спеціаліст з питань персоналу Олександра Горбунова, а також лікар-статист КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» ТОР Олександр Кузнець.


Читайте також