ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Ольга Ярмоленко: Освітньо-професійна програма «Громадське здоров’я» дозволить підготувати високопрофесійних спеціалістів громадського здоров’я для успішної діяльності в нових умовах

Сьогодні, 1 лютого, згідно програми візиту акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми «Громадське здоров’я», відбулась зустріч з членами експертної групи, у якій взяла участь начальниця Управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації Ольга Ярмоленко та генеральний директор (головний лікар) КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» Тернопільської обласної ради Володимир Юровський.

Впродовж заходу в режимі онлайн - за участі преставників Ужгородського національного університету, Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України, Луганського державного медичного університету, а також начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення ТМР Василя Даньчака, фахівця ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» Володимира Паничева тощо - повідомлено, що освітньо-професійна програма «Громадське здоров’я» забезпечує підготовку всебічно розвинутого фахівця сфери громадського здоров’я з достатньо глибокими знаннями епідеміології інфекційних та неінфекційних захворювань, програмного менеджменту та біостатистики, фінансового менеджменту програм громадського здоров’я, основних детермінант, які впливають на здоров’я населення. Також підготовка фахівців, здатних вирішувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми, пов’язані з профілактикою захворювань інфекційної та неінфекційної природи, промоцією здоров’я, управлінням структурними компонентами системи охорони здоров’я із застосуванням теоретико-методичних положень медичних, біологічних, соціально-економічних, екологічних дисциплін.

Наголошено і на тому, що у межах виконання зобов’язань, що стосуються Угоди про Асоціацію з ЄС, в Україні був створений Центр громадського здоров’я, сформовано регіональні центри громадського здоров’я, які покликані вивчати епідеміологію інфекційних та неінфекційних хвороб, вести пропаганду здорового способу життя, що буде сприяти підвищенню тривалості та якості життя. Такі центри потребують молодих спеціалістів – магістрів у сфері громадського здоров’я з відповідними навиками та компетенціями.

- Від розвитку системи охорони здоров’я, від якості професійної підготовки майбутніх фахівців із громадського здоров’я в закладах вищої медичної освіти сьогодні безпосередньо залежить здоров’я нації та її майбутнє – наголосила начальниця управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Ольга Ярмоленко. - Слід зауважити, що в країнах Європи впроваджено триступеневу освіту за фахом «громадське здоров’я»: бакалаври, магістри та доктори філософії в галузі медицини. Такий досвід міг би стати дуже актуальним і корисним для української системи охорони здоров’я. Варто адаптувати до національної специфіки медичної освіти навчальні програми. Розширити й доповнити їх, ввести нові дисципліни, спрямовані на різнобічну професійну підготовку майбутніх фахівців із громадського здоров’я.

На тому, що «медична освіта повинна забезпечити високоякісну підготовку студентів і стати важливою складовою реформування галузі охорони здоров’я та реалізації соціальних пріоритетів держави, оскільки від рівня підготовки майбутніх фахівців залежить якість надання медичної допомоги населення країни» наголосив генеральний директор КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» Тернопільської обласної ради Володимир Юровський.

- На мою думку, необхідно тісніше співпрацювати з об’єднаними громадами, переконавши їх у тому, що їм потрібні фахівці з громадського здоров’я, адже важливими є як і робота спеціалістів ГЗ на рівні громади, так і розробка відповідних програм для неї тощо, – додав він.

Очільниця управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Ольга Ярмоленко відмітила, що освітньо-професійна програма, розроблена проектною групою Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України, дозволить підготувати високопрофесійних спеціалістів громадського здоров’я для успішної діяльності в нових умовах. Окрім того, вона також була виставлена на громадське обговорення.


Додамо, Громадське здоров’я (Public Health) - популярна спеціальність американських та європейських університетів, яка нещодавно з’явилася в Україні та спочатку була ліцензована лише у двох університетах. Тернопільський національний медичний університет ім. І.Я.Горбачевського здійснює підготовку магістрів за спеціальністю «Громадське здоров’я»: управління у сфері охорони здоров'я; епідеміологія і біостатистика.

Також професії «Фахівець з громадського здоров’я» та «Фахівець з довкілля та здоров’я» внесено до національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (розділ 2 «Професіонали», код 2225.2, підклас «Професіонали в галузі медико-профілактичної справи», професійне угруповання «Лікарі, фахівці в галузі медико-профілактичної справи»).

З повним текстом наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18 серпня 2020 р. № 1574 «Про затвердження Зміни № 9 до національного класифікатора ДК 003:2010».


Читайте також