ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Вакцинація проти коронавірусної інфекції COVID-19 проводитиметься двічі - першою і повторною дозою вакцини

Це гарантуватиме проведення повної вакцинації, іншими словами вводитиметься дві дози одним типом вакцини. Обидві дози будуть закріплені одразу ж за кожною людиною, яка матиме бажання вакцинуватись.

Про це та загалом, підготовку до першого етапу реалізації вакцинальної кампанії говорили на сьогоднішній селекторній нараді у МОЗ України під головуванням Головного державного санітарного лікаря України, заступника Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.

Участь в ній взяли фахівці та експерти Національної служби здоров'я України, Центру громадського здоров'я МОЗ України, UNICEF.

Тернопільщину представляли: начальниця Управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА Ольга Ярмоленко, заступниця начальниці Тетяна Скарлош, головні спеціалісти управління охорони здоров'я ТОДА – терапевт Лариса Матюк та педіатр Валентина Сум, а також експерт за напрямком «Імунопрофілактика та епіднагляд вакцинокерованих інфекцій» УОЗ ТОДА, заступниця генерального директора (головного лікаря) КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» ТОР Марія Павельєва.

Загалом, йшлося про готовність мобільних бригад та матеріально-технічне забезпечення пунктів щеплень, в тому числі засобами індивідуального захисту, термобоксами та лікарськими засобами та медичними засобами; забезпечення навчання членів мобільних бригад, а також інформування алгоритмів дій при вакцинації населення на першому етапі.

Віктор Ляшко наголосив, що регіони мають бути напоготові до початку вакцинації в усіх питаннях.

- Наше з вами завдання - тісно комунікувати і співпрацювати над забезпеченням вакцинації проти COVID-19 – додав він. – Додамо, що МОЗ планує запустити окремий інформаційний портал про вакцинацію. Він буде доступний і в мобільній версії.

Кожна людина матиме змогу дізнатися про дорожню карту вакцинації, її етапи, організацію імунопрофілактики тощо. Тривають напрацювання над дашбордами зі оперативною інформацією щодо вакцинації

До того ж, він повідомив про те, що МОЗ України отримало першу поставку американсько-німецької вакцини Pfizer-BioNTech в рамках глобальної програми допомоги COVAX у кількості 117 тисяч доз. Згодом планово збільшити обсяги поставок.

Також обговорено чимало організаційних питань, серед яких: процес організації вакцинації у регіонах; механізм формування списків та записів на вакцинацію, навчання щодо вакцинальної кампанії; оплата роботи мобільних бригад, які здійснюватимуть вакцинацію. Щодо останнього, зазначено, що НСЗУ розробляє пакет Програми медгарантій, щоб покрити витрати на вакцинацію від COVID-19. Його потрібно буде законтрактувати.

Впродовж наради деталізовано дане питання, зокрема, й формування змісту та вимоги до надавачів медичних послуг за пакетом «вакцинація від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

- Тривають напрацювання спільно з МОЗ, аби розпочати та провести вакцинацію відповідно до усіх зазначених вимог – зазначила Ольга Ярмоленко. - Імунізація населення області безпечною та ефективною вакциною проти COVID-19 є одним з пріоритетних завдань уряду щодо подолання коронавірусної хвороби як в Україні, так і в нашій області зокрема.


⋄ Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України офіційно представив календарний план вакцинації проти коронавірусу в Україні. Відповідно до «Дорожньої карти із впровадження вакцини проти COVID-19 і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках», затвердженої Міністерством охорони здоров’я України, кампанія з вакцинації буде здійснюватись у 5 етапів. У середині лютого має стартувати перший етап даної кампанії. Щеплення буде виключно добровільним та безкоштовним.


Читайте також