ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
12:20, 14 червня 2022
В умовах війни, як і у мирний час, кров, її компоненти і препарати вкрай необхідні закладам охорони здоров’я. Донорська кров може врятувати пацієнтів онкологічних, хірургічних й опікових відділень у ц..
12:07, 01 червня 2022
До Дня захисту дітей #МОЗ України розповідає, як із медичною системою взаємодіють діти та які послуги можуть отримати та отримують діти для підтримання власного здоров’я та гармонійного розвитку.
10:25, 31 травня 2022
Кожна година, день, місяць та рік без сигарет — крок до покращення здоров’я. Кинути курити — важливе рішення і шанс прожити довге життя з меншою шкодою для здоров’я. Усі види сигарет шкідливі однаково..
всі новини

Стоматологічна допомога у Програмі медгарантій - НСЗУ

① Яка стоматологічна допомога безоплатна в межах Програми медичних гарантій і чому?

Безоплатною для дорослих і дітей є невідкладна стоматологічна допомога - зняття гострого болю та лікування станів, які викликають сильний біль. Зокрема, медична допомога має бути надана безоплатна, якщо у пацієнта діагностовано пульпіт, перелом зуба, невралгію трійчастого нерва, хімічний опік слизової рота, слинокам’яну хворобу, карбункул і фурункул, травми м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки.

Планова стоматологічна допомога є безоплатною для дітей до 16 років. Адже це допоможе запобігти основним проблемам ротової порожнини та іншим захворювань зубів у дітей в майбутньому.

!Ортодонтичні процедури, брекети, протезування та інші дорогі стоматологічні послуги не входять у безоплатний пакет послуг. Це не лише в Україні, а в багатьох інших країнах.

До речі, навіть економічно успішні країни не завжди включають стоматологічну допомогу до програм держгарантій. Бо будемо відверті - це досить дорога сфера медицини. Крім того, ті стоматологічні захворювання, які потребують планової допомоги, як правило, не становить загрози для життя та здоров’я. На відміну від серцево-судинних, онкозахворювань тощо. Саме тому кошти в Програмі медичних гарантій спрямовуються, перш за все, на ті послуги, які допоможуть знизити рівень смертності громадян.

② Як дізнатись, яка саме стоматологічна допомога є безоплатною?

Для цього скористайтесь сайтом НСЗУ, відкривши розділ “Вимоги ПМГ-2020” https://bit.ly/3gt7g3i. Знайдіть під №3 амбулаторну допомогу та відкрийте файл “Специфікації надання медичних послуг”. Також цю ж інформацію може підказати оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

③ Як знайти лікарню, де надають безоплатну стоматологічну допомогу?

До 1 квітня 2021 року стоматологічну допомогу включено до пакету послуг “Амбулаторна медична допомога дорослим та дітям”. НСЗУ уклала договори з понад 1400 медичними закладами. Дізнатися, які лікарні у вашому регіоні мають контракт на надання амбулаторної медичної допомоги допоможе дзвінок до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Але інформацію, чи працює у цій конкретній лікарні стоматолог, необхідно з’ясувати безпосередньо у лікарні. Адресу та контакти закладу надасть оператор контакт-центру НСЗУ.

121 монопрофільна стоматологічна клініка має контракт з НСЗУ на надання амбулаторної допомоги. Знайти найближчу стоматологічну лікарню допоможе оператор контакт-центру НСЗУ. А тут https://bit.ly/3sEkVLK ми розповідали, як за допомогою дашборду дізнатись, чи надає найближча лікарня потрібну медичну допомогу.

#ОсновнеПроПМГ


Читайте також