ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

УОЗ: На Тернопільщині під час першого етапу планують вакцинувати понад 1700 медиків, які безпосередньо надають меддопомогу хворим на COVID-19

В управлінні охорони здоров’я ТОДА відбулась онлайн-нарада за участі: заступника начальниці Управління охорони здоров'я ТОДА Лідії Чайковської, головного спеціаліста відділу надання медичної допомоги населенню УОЗ ТОДА з питань сімейної медицини Марії Сельської,  Головного державного санітарного лікаря Тернопільщини, в.о. директора  Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ Оксани Чайчук.

Участь в онлайн нараді взяла й експерт за напрямком «Імунопрофілактика та епіднагляд вакцинокерованих інфекцій» УОЗ ТОДА, заступник генерального директора (головного лікаря) КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» ТОР Марія Павельєва, а також керівники медзакладів Тернопільщини.

Загалом,  актуалізовано питання вакцинації проти COVID-19 в області.

За попередньою інформацією, уже цього місяця в Україні розпочнеться вакцинація від коронавірусу. Перший етап кампанії з вакцинації розпочнеться з «першої хвилі» імунізації від COVID-19. «Перша хвиля» стартуватиме, як тільки-но в регіони поступлять партії вакцин.

- Вакцини проти COVID-19 є критично важливими у боротьбі з пандемією у поєднанні з ефективним тестуванням та застережними заходами, які вже застосовуються – наголосила Лідія Чайковська – Ми бачимо, які загрози та виклики несе COVID-19. Карантин не триватиме вічно. Увесь світ іде шляхом вакцинації проти коронавірусної інфекції.  І нам теж потрібно його розпочати. У цілому, обласна система охорони здоров’я готова до організації вакцинації населення.

Про те, що на Тернопільщині під час першого етапу планують вакцинувати понад 1700 медиків, повідомила експерт за напрямком «Імунопрофілактика та епіднагляд вакцинокерованих інфекцій» УОЗ ТОДА, заступник генерального директора (головного лікаря) КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» ТОР Марія Павельєва.

Вона наголосила, що, власне, сама вакцинація проводитиметься безоплатно і лише на добровільних засадах та за інформованою згодою.

- Зважаючи на те, що поставки вакцин для етапу «першої хвилі» все-таки будуть обмеженими, планується першочергово вакцинувати саме медиків, які безпосередньо надають медичну допомогу хворим на COVID-19 – додала вона. - Першочергово, це працівники мобільних бригад з вакцинації, працівники лабораторій, які проводять лабораторні дослідження на коронавірусну хворобу, працівники екстреної медичної допомоги, включаючи водіїв, а також усі медичні працівники (лікарі, середній та молодший медичний персонал), які працюють у закладі охорони здоров’я, де надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19. Таких закладів в області, наразі, 27.

До того ж, планується, що одна мобільна бригада впродовж робочого дня зможе зробити близько ста щеплень. Роботу мобільних бригад та паливо оплачуватиме Національна служба здоров’я України. Наразі буде створено кабінети щеплень, згодом - стаціонарні пункти щеплень.

За словами головного експерта за напрямком «Імунопрофілактика та епіднагляд вакцинокерованих інфекцій» УОЗ ТОДА, «це поетапний процес, оскільки спочатку щеплення отримають працівники системи охорони здоров’я, які лікують від COVID-19 і самі постійно наражаються на небезпеку тяжкого перебігу хвороби».

Впродовж наради обговорено і питання щодо епідеміологічної ситуації щодо захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19 на сьогоднішній день та організацію медичної допомоги в закладах охорони здоров’я області в умовах пандемії.
Йшлося про вжиття першочергових заходів у разі ускладнення епідситуації в області.

На тому, аби посилити роботу для проведення ІФА-тестування на визначення антитіл до COVID-19 наголосила в.о. директора  Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ Оксана Чайчук. Вона додала, що усі лабораторні можливості для цього у центрі є.

Додамо, імуно-ферментний аналіз є видом аналізу, за допомогою якого виявляється комплекс антиген-антитіло, який виробляється коли організм уражений вірусом. Іншими словами, ІФА-тестування показує, чи перехворіла людина на COVID-19, чи ні. Цей алгоритм тестування прописаний у стандартах надання медичної допомоги МОЗ України – його врегульовано наказом МОЗ від 20.05.2020р. за № 1227. Для встановлення діагнозу рекомендовано виключно результат ПЛР. 


Читайте також