ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Селектор МОЗ: надано рекомендації щодо проведення першого етапу вакцинації проти COVID-19. Регіони - напоготові

Учора, 15 лютого, відбулася Всеукраїнська селекторна нарада МОЗ України з питань підготовки кампанії з вакцинації проти COVID-19 під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я України, Головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка.

Впродовж кількагодинної селекторної відео-наради за участі йшлося про організацію відповідно до етапності проведення вакцинальної кампанії, зокрема першого етапу вакцинації проти COVID-19, а також виконання необхідних заходів із забезпечення готовності регіонів до проведення імунопрофілактики коронавірусу.

Міністерство наразі уточнює потреби у вакцинах згідно поданих списків осіб, які бажають та згідні щепитись.

- Мобільні бригади будуть забезпечені усім необхідним для виконання цих завдань, - зазначив заступник Міністра Віктор Ляшко.

Він додав, що мобільні бригади працюватимуть на місцях перебування організованих колективів медиків тощо, а також там, де доступ до закладів охорони здоров’я буде ускладненим або неможливим. Імунізація проводиться у виїзному режимі в організованих місцях перебування людей, які цього потребують. Розрахунково, для впровадження основних етапів вакцинації, вказаних в Дорожній карті, вистачить до 600 мобільних бригад з вакцинації.

Він наголосив, що «вакцинацію проти COVID-19 в закладах охорони здоров’я буде організовано у такий спосіб, який не спричинить негативного впливу на рутинну вакцинацію».

- Розроблений в Україні План вакцинації від коронавірусу передбачає два основних етапи: імунізація пріоритетних груп населення, поки доступ до вакцини є обмеженим, і масова вакцинація всіх інших громадян України, коли вакцина від COVID-19 буде у вільному доступі – додав він.- Вакцинація у певній пріоритетній категорії стартуватиме й проходитиме одночасно в усіх регіонах країни.

До слова, зараз в Україні визначено 347 мобільних бригад, чого достатньо для вакцинації на етапах 1 та 2. До складу мобільної медичної бригади з імунізації входять: один лікар, один резервний лікар, дві медичні сестри, одна резервна медична сестра, один водій.

З 5 лютого 2021 року розпочато тренінги за участі МОЗ України, НСЗУ, ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», ДП «Державний експертний центр МОЗ України», ВООЗ, ЮНІСЕФ, USAID та інших національних й міжнародних партнерів для регіональних координаторів вакцинації від COVID-19, які будуть забезпечувати процес вакцинації проти COVID-19.

Він роз’яснив, що розподіл відбуватиметься відповідно до наказу МОЗ України на регіони. За наказом МОЗ України обласні центри готують відповідні регіональні накази для розподілу на районний рівень.

Логістична компанія за наднизьких температур та наявності достатньої кількості обладнання для дотримання вимог холодового ланцюга та спеціалізованого транспорту розвозитимуть вакцини до регіональних центрів. Таким регіональним центром в Тернопільській області є комунальна установа «База медичного постачання» Тернопільської обласної ради, яка забезпечена відповідним сертифікованим холодильним обладнанням.

Вакцини не передаватимуться на районний рівень, а щоденно забиратимуться зі складу регіонального рівня мобільними бригадами за попередньо складеними щоденними маршрутами виїзду та списками людей, які підлягають щепленню.

Віктор Ляшко вкотре наголосив на тому, що «вакцинація від COVID-19 є добровільною».

Але Міністерство охорони здоров’я та Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендують зробити вакцинацію для того, щоб захистити своє життя та здоров’я, а також ваших рідних та близьких, які можуть бути у групі ризику – додав він.

Важливим питанням стало те, чи потрібно вакцинуватись тим, хто перехворів COVID-19. Однозначна відповідь, так. Адже, зважаючи на серйозні ризики для здоров’я і те, що можливо повторно заразитись COVID-19, необхідно вакцинуватись. Наразі достеменно невідомо, наскільки довго зберігається набутий в результаті перенесення COVID-19 імунітет. Вакцинація здатна створити надійний захист від COVID-19.

Наголошено, що з тих вакцин, які отримали схвалення для екстреного застосування в ЄС, США, Великобританії, Канаді тощо (вакцини від Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca), всі потребують дводозного введення.

Вакцинація для груп ризику, визначених у Дорожній карті, є безплатною. За вакцину платить держава і донори - благодійні організації. Також Україна отримує вакцину через Глобальну ініціативу COVAX безкоштовно.

УОЗ також отримало відповіді онлайн щодо питань, які потребували вияснення.

Питання вакцинації знаходиться на постійному контролі МОЗ України, голови Тернопільської облдержадміністрації, управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації.

У нараді взяли участь: начальниця Управління охорони здоров'я ТОДА Ольга Ярмоленко, заступник начальниці управління охорони здоров’я ТОДА Лідія Чайковська, головний спеціаліст відділу надання медичної допомоги населенню УОЗ ТОДА з питань сімейної медицини Марія Сельська, головний спеціаліст відділу з питань фармації та режимно-секретної роботи УОЗ ТОДА Ольга Баранюк та експерт за напрямком «Імунопрофілактика та епіднагляд вакцинокерованих інфекцій» УОЗ ТОДА, заступник генерального директора (головного лікаря) КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» ТОР Марія Павельєва.


Довідково

COVAX — це Глобальна ініціатива, яка має на меті пришвидшити розробку та виробництво вакцин від COVID-19 і забезпечити їхню доставку до країн із низьким та середнім доходом.

Роботу COVAX координують Глобальний альянс з вакцин та імунізації (GAVI), ВООЗ та Коаліція з питань інновацій для готовності до епідемій (CEPI), а ЮНІСЕФ взаємодіє з виробниками та партнерами щодо закупівель вакцин COVID-19, а також щодо їхнього перевезення, логістики та зберігання.

COVAX доставляє у країни тільки ті вакцини, які ВООЗ включила в реєстр засобів для використання в надзвичайних ситуаціях.


Читайте також