Відбулось засідання членів госпітальної ради Бережанського госпітального округу
6 вересня, під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Юрика Юрія Зіновійовича, відбулось засідання членів госпітальної ради Бережанського госпітального округу.
На засідання запрошені:
- начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Богайчук В.Г.
- голова комісії з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства і дитинства Свистун Р.В.
- члени госпітальної ради Бережанського госпітального округу.
- керівники управлінь, відділів, головні спеціалісти управління охорони здоров’я облдержадміністрації
- представники громадської ради при управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації
Основним питанням було - роз’яснення принципів створення госпітальної ради.
Після створення округів відбувається другий етап – формування госпітальної ради. Це буде дорадчий орган, куди увійдуть представники усіх територій, які приєднані до одного округу. Вони ж прийматимуть рішення, що буде у цьому госпітальному окрузі функціонувати. Якщо, наприклад, є лікарня інтенсивного лікування другого рівня, то вони будуть вирішувати, де зробити таку лікарню першого рівня. У їхні функції входитиме перепрофілювання лікарень. Після цього госпітальна рада має сформувати план розвитку округу на 5 років.
Управління госпітальними округами буде здійснювати дорадчий орган, що знаходиться у підпорядкуванні місцевих органів виконавчої влади – Госпітальна рада. Створити та організувати його мають органи місцевої влади району, міста або об’єднаних територіальних громад. Етап 3-й: п’ятирічний план розвитку Головне завдання госпітальних рад після завершення їх формування – розробка багаторічного плану діяльності округу. Контроль досягнень буде здійснюватися на основі проміжних показників результативності кожного року.
Це дорадчий орган, який складається з представників власників кожного стаціонарного закладу. Всіма лікарнями володіють відповідні громади, це їх власність. Тож, госпітальна рада – це орган, який складається з представників цих громад.
Представників делегують місцеві ради. Вони мають вибрати тих, хто найкраще розуміє потребу мешканців громади в медичних послугах і найкраще представить їхні інтереси в переговорах з іншими містами та районами.
СКЛАД ГОСПІТАЛЬНОЇ РАДИ
Якщо до складу госпітальної ради входитимуть лише депутати від місцевих органів влади, то це буде неефективний орган. Тому ради можуть делегувати своїх представників, щоб це були фахівці, наприклад, головні лікарі, які розуміються саме на медицині. Тобто фахівці напрацьовуватимуть рішення, а вже депутати його ухвалюватимуть.
Важлива роль належатиме облдержадміністраціям. Їх роль методологічна, і всі рішення на Кабмін йтимуть через ОДА. Тому ОДА організовує роботу, вона має дорадчий голос на нарадах, вона може збирати госпітальні ради тощо.
Госпітальна рада – не ухвалює жодних рішень, а лише дозволяє напрацювати варіанти рішень, розробити спільне бачення – яким повинно бути майбутнє мережі лікарень цього округу в цілому.
Завдання госпітальної ради – розробити проект 5-річного плану розвитку госпітального округу. А отже – визначити, які інвестиції потрібні для того, щоб вивести лікарні на сучасний рівень.
Госпітальна рада не має ніякого юридичного статусу, це дорадчий орган. Якщо госпітальна рада ухвалила рішення, то кожна місцева рада отримує цей документ для затвердження. Лише у разі, коли пропозиції госпітальної ради затверджуються місцевими радами, вони стають обов’язковими. Але рада може і відмовити, це їх право по закону.
Якщо багаторічні плани розвитку округів будуть реалістичними і будуть підтримані всіма громадами, можливості пошуку фінансування для цих планів значно розширяться. Очікуємо, що інтерес до підтримки таких планів буде і від держави, і від міжнародної спільноти.
Якщо в якомусь госпітальному окрузі хтось із місцевих рад не хоче брати участь в інвестиційних проектах, то це їх право. Значить місцева влада бере на себе відповідальність, що вона самостійно розвиватиме свою лікарню по якомусь іншому плану.
Прес-служба УОЗ ТОДА