ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Ольга Ярмоленко: Ми маємо продовжувати усі необхідні заходи, пов’язані з боротьбою з пандемією. Імунізація проти COVID-19 є одним із них

Відбулася селекторна нарада Міністерства охорони здоров’я, присвячена питанням вакцинації проти COVID-19 сьогодні, 20 лютого. Участь у нараді під головуванням заступника Міністра – Головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, взяли керівництво, фахівці обласного управління охорони здоров’я, «Тернопільського обласного центру громадського здоров'я» та «Бази спеціального медичного постачання».

Темою наради стала підготовка до першого етапу реалізації «Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках».

Йшлося про логістику вакцин, умови зберігання, підготовки холодильного обладнання та термобоксів, а також роз’яснення щодо використання спеціального інструменту контролю температур та щоденного звітування по визначених критеріях.

Моніторинг охоплення вакцинацією проти COVID-19 здійснюватиметься з використанням відповідних інформаційно-телекомунікаційних систем, зокрема електронної системи охорони здоров’я, електронної інтегрованої системи спостереження за захворюваннями, електронного інструменту 27 статистичної звітності «Укрвак» тощо. Такі системи мають достатній потенціал для забезпечення своєчасного та повного звітування про планову імунізацію та відповідають вимогам форми Спільної звітності ВООЗ і ЮНІСЕФ. Вони забезпечать збір щомісячних звітів тощо.

Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко вкотре наголосив, що на сьогодні щеплення в Україні є добровільним.

- Ті особи, які виявили бажання та намір щепитись проти COVID-19, у певний планований етап вакцинації - проводитиметься вакцинація безкоштовно. Однак, якщо особа відмовляється від щеплення у термін планованого етапу, то надалі безкоштовна вакцинація для тієї буде неможливою – додав він. - Як і у випадку з іншими вакцинами, чим більше людей буде щеплено, тим вище буде захист від хвороби в масштабах всієї громади, регіону.

Подейкують, що особа, якій проведено щеплення  проти COVID-19, нібито може заразитись  ним. Ні, це не правда. Вакцини проти COVID-19 не містять SARS-CoV-2.

Він роз’яснив, що розподіл відбуватиметься відповідно до наказу МОЗ України на регіони. За наказом МОЗ України обласні центри готують відповідні регіональні накази для розподілу на районний рівень, до пунктів вакцинації. Вони отримуватимуть як вакцини, такі шприци та коробки для утилізації, а також роздруковані примірники інформаційних згод та плакати.

Як тільки-но перші партії вакцин поступлять в Україну, забезпечуючи умови зберігання та транспортування вакцин у відповідності до вимог виробника, одинадцятьма транспортними засобами зі спеціалізованим обладнанням наднизьких температур визначеної логістичної кампанії розпочнуть розвезення вакцин у регіони. Далі діятиме макроплан етапу 1 вакцинації від коронавірусної хвороби COVID-19, відповідно якого вакцинуватимуться цільові групи у порядку черговості вакцинації.

Віктор Ляшко наголосив, «у будь-яких питаннях, які стосуються старту вакцинальної кампанії проти коронавірусної інфекції в Україні та самого процесу, можна безпосередньо комунікувати з Офісом Президента України, Міністерством охорони здоров’я та обласними державними адміністраціями».

Фахівці управління охорони здоров’я опрацьовують усі алгоритми щодо проведення вакцинальної кампанії на Тернопільщини, яка відбуватиметься  відповідно до Дорожньої карти, затвердженої МОЗ України.

На тому, що «як жителі області , так і України повинні уважно ставитись до свого здоров’я та здоров’я своїх рідних та близьких людей, розуміти виклики пандемії. Першими бажання отримати щеплення від коронавірусної інфекції висловили медики, які приймають ковідних хворих», - наголосила Ольга Ярмоленко.

- Тому закликаю вакцинуватися проти COVID-19, адже нам потрібно досягнути колективного імунітету. Ми маємо продовжувати усі необхідні заходи, пов’язані з боротьбою з пандемією. Імунізація проти COVID-19  є одним із них – додала очільниця обласної медицини.  

Участь у всеукраїнському селекторі взяли: начальниця управління охорони здоров'я ТОДА Ольга Ярмоленко, заступник начальниці управління охорони здоров’я ТОДА Лідія Чайковська, головний спеціаліст відділу фінансово-економічного та програмного забезпечення управління охорони здоров’я ТОДА Ольга Яхван, генеральний директор (головний лікар) КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» ТОР Володимир Юровський, директор КУТОР «База спеціального медичного постачання» Андрій Зот, завідувач складу №1170м.Збараж Євгеній Станьковський та головний спеціаліст Світлана Тесля.


 

Довідково

Кампанія з вакцинації населення від коронавірусу з використанням п'яти вакцин стартувала в понад 40 країнах світу. Їхня кількість збільшується щодня, а тих, хто отримав щеплення, уже понад сотню мільйонів.

Уряд оприлюднив календарний безкоштовної вакцинації від COVID-19. Згідно з урядовим календарним планом безкоштовної вакцинації проти COVID-19 першими вакцини отримають 367 тисяч медиків, які борються з COVID-19, та військові із зони Операції об’єднаних сил.

 


Читайте також