ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

УОЗ уточнило, як відбуватиметься перший етап вакцинації від COVID-19 в області. Вакцинацію розпочнуть з Тернополя

В УОЗ відбулася нарада зі керівниками медичних установ області, присвячена питанням епідрозслідування випадків COVID-19 у медичних та інших працівників, що пов'язані з виконанням професійних обов'язків в умовах підвищеного ризику зараження корона вірусною інфекцією та планованого старту першого етапу вакцинації проти COVID-19.

Участь у нараді під головуванням очільниці Управління охорони здоров'я Ольги Ярмоленко взяли: заступник начальниці управління охорони здоров’я ТОДА Лідія Чайковська, головний спеціаліст відділу надання медичної допомоги населенню УОЗ ТОДА з питань сімейної медицини Марія Сельська, начальник управління Держпраці в Тернопільській області Віталій Мариновський, начальник відділу з питань гігієни та праці Олег Бандура, заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області Григорій Радзіх, а також експерт за напрямком «Імунопрофілактика та епіднагляд вакцинокерованих інфекцій» УОЗ ТОДА та заступниця директора КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» ТОР Марія Павельєва.

За час пандемії COVID-19 в області розслідувано та розслідується 1995 випадків.

Стосовно 157 випадків проводиться епідрозслідування у Тернопільській університетській лікарні, 113 - Тернопільській міській лікарні №2 та 106 - Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Найменшу кількість епідрозслідувань провела Скалатська комунальна районна лікарня Скалатської міської ради. Про це повідомив начальник відділу з питань гігієни та праці управління Держпраці в Тернопільській області Олег Бандура.

Він повідомив і про те, що в Тернопільській області станом на сьогодні захворіли на COVID-19 понад три тисячі медичних та немедичних працівників закладів охорони здоров’я.

- Кожен випадок захворювання на COVID-19 медпрацівника має бути розглянутий з точки зору професійного захворювання лише спеціально створеною комісією. У жодному випадку – не лікар чи роботодавець особисто – наголосив Олег Бандура.- Це врегульовано відповідно наказу МОЗ від 15.07.2020 №1604 «Про затвердження Переліку посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та лікування пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та до вимог постанови КМУ від 13.05.2020р. №394 «Про внесення зміни до переліку професійних захворювань» та наказу МОЗ України від 15.07.2020р. №1604 «Про затвердження Переліку посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS–CoV-2, та лікування пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS–CoV-2».

Розглянувши ці та інші питання, дотичні до тематики епідрозслідування випадків COVID-19 в області, Ольга Ярмоленко доручила у терміновому порядку доопрацювати та завершити усі зазначені та подані у переліку під час наради епідрозслідування у двотижневий термін.

Окрім того, були надано роз'яснення щодо забезпечення потреби у ЗІЗ у закладах охорони здоров’я та проведено аналіз забезпечення за відповідним напрямком.

Проінформовано, що регіональним координатором вакцинальної кампанії на Тернопільщині визначено Марію Павельєву. Вона також є експертом за напрямком «Імунопрофілактика та епіднагляд вакцинокерованих інфекцій» УОЗ ТОДА та заступницею директора КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» ТОР.

УОЗ уточнило, як відбуватиметься перший етап вакцинації від COVID-19. Першими вакцинуватимуть медиків з одного з тернопільських медзакладів.

- Для цього в області сформовано вже дванадцять мобільних бригад з імунізації.

На першому етапі вакцинації від коронавірусу щеплюватимуть мобільні бригади з імунізації у розгорнутих тимчасових пунктах, що складатимуться з двох кабінетів, а також організованих колективах.

Для двох бригад з імунізації уже проведено онлайн-тренінги зі щеплення вакцинами Pfizer та AstraZeneca.

Як вже повідомлялось напередодні, планується, що одна мобільна бригада впродовж робочого дня зможе зробити сто щеплень. Наразі складаються маршрути їхньої роботи між медзакладами, щоб раціонально використовувати час мобільної бригади – додала Марія Павельєва.

Вакцинуватимуть лише за згодою. Діти до 16 років вакцинуватися не будуть. Спочатку проводиться огляд, анамнез та його збір, перевіряється наявність алергічних та анафілактичних реакцій, потім підписується згода та проводиться саме щеплення.

Ольга Ярмоленко наголосила, «у будь-яких питаннях, які стосуються старту вакцинальної кампанії проти коронавірусної інфекції в області та самого процесу, керівникам медустанов та визначеним у кожному закладі охорони здоров’я відповідальним за процес вакцинації можна безпосередньо комунікувати з регіональним координатором».

- Проведення вакцинації на Тернопільщині на контролі в УОЗ та ОДА - наголосила очільниця медицини області.


За весь час пандемії в Україні на COVID-19 захворіли 1311844 особи, одужали – 1151777, померли – 25309. За минулу добу 23 лютого в Україні зафіксовано 4182 нових підтверджених випадків COVID-19 (з них дітей – 252, медпрацівників – 219). Кількість активних хворих - 134758 осіб.

За весь час пандемії в області захворіли 40824 особи, одужали – 38052, померли – 586.

За минулу добу 23 лютого в області зафіксовано 107 нових підтверджених випадків COVID-19.

Кількість активних хворих – 2189.


Читайте також