Єдиний дієвий метод подолання пандемії – це імунізація населення проти коронавірусної хвороби
Невдовзі розпочнеться масове щеплення від коронавірусу в Україні, нашій області зокрема. Аби уточнити деталі, яким чином розпочнеться та відбуватиметься кампанія з вакцинації в регіонах, в Управління охорони здоров'я відбувся сьогодні, 24 лютого, всеукраїнський селектор МОЗ України.
Впродовж селекторної відеонаради за участі керівниці апарату Тернопільської облдержадміністрації Світлани Беспоповцевої, заступниці начальниці УОЗ Тернопільської ОДА Лідії Чайковської, начальника відділу організаційного забезпечення та управління персоналом управління охорони здоров'я ТОДА Оксани Гумен, головного спеціаліста – терапевта управління охорони здоров'я ТОДА Лариси Матюк йшлося загалом про організацію відповідно до етапності проведення вакцинальної кампанії, зокрема першого етапу вакцинації проти COVID-19, а також виконання необхідних заходів із забезпечення готовності регіонів до проведення імунопрофілактики коронавірусу.
Як УОЗ раніше повідомляло перший етап вакцинації від COVID-19 в області розпочнуть з Тернополя. Першими імунізуватимуть медиків. Але й серед них є ранжування. Щеплення робитимуть тим медпрацівникам, хто в подальшому проводитиме масову вакцинацію. Потім щеплюватимуть тих, хто працює у опорних лікарнях, де лікують хворих на COVID-19, лаборантів, які роблять тести на коронавірус, працівників екстреної медичної допомоги. Окрім того, вакцинацію проводитимуть і іншим медичним та немедичним працівникам закладів охорони здоров’я, аби маршрут мобільних бригад з імунізації був заповненим та доведено виконання ста щеплень за день. Таке рішення прийнято в управлінні охорони здоров’я. Наразі цей алгоритм доопрацьовують.
Окрім того, проінформовано про черговість вакцинації проти COVID-19 під час першого етапу.
Списки черговості вакцинації, тобто тих, хто і коли отримуватиме вакцинацію формуватимуться мобільними бригадами з імунізації згідно поданих даних медпрацівників.
Вакцинація проводитиметься виключно за добровільною та інформованою згодою. Вона буде безоплатною у межах усіх етапів даної вакцинальної кампанії.
Наголошено на тому, що важливою є інформаційна кампанія серед населення та роз’яснювальна робота щодо необхідності імунізації проти COVID-19.
- Ми бачимо те, що вірус не зупиняють кордони між державами. Вакцинація проти COVID-19 стає доступною в Україні.
Нам потрібен колективний імунітет. Інших ефективних способів, окрім вакцинації, у боротьбі проти коронавірусної інфекції наразі не існує. Тому, маємо усвідомити, сьогодні єдиний дієвий метод подолання пандемії – це імунізація населення безпечною та ефективною вакциною проти коронавірусної хвороби COVID-19 – наголосила Світлана Беспоповцева.
Проведення вакцинації проти COVID-19 населення в області знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації та управління охорони здоров’я облдержадміністрації.
Нагадаємо, що оперативний штаб міністерства охорони здоров'я (МОЗ) України з вакцинокерованих інфекцій 22 грудня затвердив план імунізації населення від коронавірусної інфекції. Документ розроблено фахівцями Центру громадського здоров'я України разом з експертами Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).