ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
17:45, 08 травня 2023
Тернопільська обласна клінічна лікарня отримала гуманітарну допомогу від благодійного фонду «Фундація Швеція-Україна». Завдяки шведським благодійникам в Україну доставили медичні препарати та обладнан..
15:04, 08 травня 2023
Щорічно 8 травня відзначають Міжнародний день Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.
15:25, 07 травня 2023
Директорка департаменту охорони здоровʼя Тернопільської ОВА Ольга Ярмоленко взяла участь у навчанні «Лідери здоров'я громад».
всі новини

В Україні щороку передчасно народжується приблизно 20 тисяч немовлят, тобто кожен п'ятнадцятий новонароджений

Про це йшлося під час сьогоднішнього, 1 березня, брифінгу НСЗУ щодо неонатальної допомоги.

Із впровадженням в Україні Програми медичних гарантій кожне немовля, яке народилося передчасно або зі складною неонатальною патологією, отримує безоплатну медичну допомогу у повному обсязі. Ця допомога визначена пріоритетною послугою. Вона є безоплатною для родини.

За надання допомоги дітям, які народились з масою тіла до 1 500 г, встановили найвищий тариф - 98,5 тис грн. У першому кварталі 2021 року цей тариф зберігається. А з квітня становитиме 133 тис. грн.

Національна служба здоров’я уклала договори зі 118 медичними закладами на надання неонатальної допомоги новонародженим у складних випадках. Станом на сьогодні, вони отримали від НСЗУ за надання цієї медичної послуги понад 221 млн грн.

У січні цього року в Україні отримали безоплатну допомогу у складних неонатальних випадках вже 3 122 новонароджених. А у минулому році - з квітня по грудень - 28 804 дитини.

До безоплатного пакету допомоги у складних неонатальних випадках включено:

√ інтенсивну терапію новонароджених та їх виходжування;

√ цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;

√ респіраторну підтримку;

√ парентеральне харчування;

√ лабораторні та інструментальні дослідження;

√ офтальмологічний та аудіологічний скринінг для недоношених немовлят;

√ вакцинація. згідно з Національним календарем профілактичних щеплень.

До тарифу включені ліки, які входять у Національний перелік лікарських засобів, та вартість медичних виробів та витратних матеріалів.

Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках залишається пріоритетним напрямком і в Програмі медичних гарантій у 2021 році. Планується посилити вимоги в рамках специфікації та умов закупівлі таких послуг. Це стосується оснащення відділення інтенсивної терапії новонароджених. Усі перинатальні центри повинні мати обладнання для проведення лікувальної гіпотермії та катамнестичні кабінети.

Планується запровадження підвищувального коефіцієнта для закладів охорони здоров’я, які надаватимуть комплексну допомогу матері та дитині. Тобто одночасно укладуть договір за двома пакетами медичних послуг - допомога при пологах і медична допомога новонародженому у складних неонатальних випадках.

Також НСЗУ запроваджує стимулюючі коефіцієнти до тарифу - вони залежатимуть від маси тіла новонародженого, а також від наявності у закладі неонатальної бригади, яка забезпечуватиме безперервне лікування новонародженого під час транспортування. До складу такої бригади входитиме лікар, медсестра та інші фахівці.

Більшість недоношених дітей потребують реабілітації ще протягом кількох років. Тож цього року у Програмі медичних гарантій, разом з неонатологічним пакетом буде вдосконалено і пакет реабілітаційних послуг для передчасно народжених дітей або тих, що народилися хворими. У цьому пакеті є нововведення щодо раннього втручання.

Дуже важливо, аби воно було доступним для дитини, а послуга – зручною для батьків на амбулаторному етапі.

Більше - у відеосюжеті


Читайте також