ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

2 березня в області щеплення від COVID-19 отримали 80 медиків - УОЗ

Загалом, за перший день (25.02.2021) вакциновано 90 осіб, за другий день (26.02.2021) – 60 осіб, за третій день (1.03.2021) – 80 осіб, за сьогодні (четвертий день, 2.03.2021) – теж 80 осіб.

Відтак, від початку кампанії щеплено 310 осіб, з них отримали 1 дозу – 310 осіб, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 0 осіб.

Щеплення проводиться однією мобільною бригадою. Серед  80 медиків, яким сьогодні проведено щеплення – 23 чоловіків та 57 жінок. Усі вони є медичними працівниками двох медзакладів - Тернопільського регіонального фтизіопульмонологічного медичного центру та Тернопільського обласного медичного центру соціально-небезпечних захворювань.


Що нам відомо про вакцину проти COVID-19 Oxford /AstraZeneca?

  • Додамо, що AstraZeneca/Oxford є векторною вакциною, яку розробив Оксфордський університет спільно з британсько-шведською компанією AstraZeneca (AZD1222 (ChAdOx1 nCoV-19) або Covishield, також відома як «Оксфордська вакцина»).
  • 30 грудня вакцина була схвалена для використання у програмі вакцинації Англії.
  • Це вакцина на основі вектора (аденовірус), яка експресує поверхневий білок коронавірусу (спайковий білок SARS-CoV-2). Таким чином, вакцина повинна підготувати імунну систему до нападу на вірус SARS-CoV-2, якщо він інфікує організм (джерело інформації -  COVID-19 vaccine: Swiss federal government signs agreement with AstraZeneca)
  • Препарат призначений для активної імунізації осіб, старших 18 років.
  • 15 лютого ВООЗ схвалила використання в рамках глобальної ініціативи COVAX два варіанти «оксфордської вакцини» - це Covishield (Індія) та корейський аналог AstraZeneca-SKBio.
  • Штаб-квартира компанії AstraZeneca знаходиться в Кембриджі. Головний науково-дослідний центр розташовується в Седертельє, Швеція. Також компанія має в своєму розпорядженні науково-дослідні центри в США, Великій Британії, Швеції та Індії.
  • Виробничі потужності AstraZeneca розташовані у 20 країнах.
  • До того ж, фармацевтичний гігант AstraZeneca у 2020 році з Європейським альянсом інклюзивних вакцин, створений Німеччиною, Францією, Італією та Нідерландами, уклав угоду щодо закупівлі та постачання 300 млн доз вакцин.
  • У Південній Кореї вакцини AstraZeneca виробляється на фармацевтичному підприємстві SK BioScience, в Індії – на  потужностях Serum Institute (Інститут сироватки крові, який є найбільшим у світі виробником вакцин).
  • Міжнародні клінічні випробування вакцини Oxford-Astra Zeneca показали, що коли людям вводили половину дози, а потім повну дозу, ефективність досягла 90%. (джерело - www.bbc.com › ukrainian › features-56145470).
  • Загалом, для повної вакцинації потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів.

 


Читайте також