Вимоги НСЗУ щодо інклюзивності будівель та вакцинація від COVID-19 – оперативна нарада УОЗ
В ході оперативної наради управління охорони здоров’я облдержадміністрації під головуванням начальниці управління охорони здоров'я ТОДА Ольги Ярмоленко та за участю експерта за напрямком «Імунопрофілактика та епіднагляд вакцинокерованих інфекцій» УОЗ ТОДА та заступниці директора КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» ТОР Марія Павельєва, яка є регіональною координаторкою вакцинальної кампанії в області обговорено питання захворюваності та заходи щодо поліпшення умов для пацієнтів з особливими потребами.
- У 2021 році інклюзивність медичних закладів стане обов’язковою вимогою при укладенні договорів із НСЗУ. Головною навіть не умовою, вимогою щодо доступності при укладенні договору між закладом охорони здоров’я та НСЗУ - є забезпечення умов для медичного обслуговування й вільного доступу до будівель та приміщень людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Цього відповідно до вимог частково досягнули 10 закладів охорони здоров’я області, повністю – 65. Ще 18 медустанов мають вирішити, яким чином це забезпечити - зазначила очільниця УОЗ.
▫ Ольга Ярмоленко вкотре наголосила, що НСЗУ не укладатиме договори за Програмою медичних гарантій-2021 з тими медичними закладами, що не відповідають вимогам щодо інклюзивності будівель. Відсутність пандусів та підйомників, вузькі двері, сходи всередині приміщень, неналежне обладнання туалетів - створюють перешкоди на шляху до медичної допомоги. Доступними мають бути всі місця надання послуг надавача, які зазначені у заяві про отримання ліцензії та в документах, що додавалися до неї.
НСЗУ вивчає готовність закладів до укладення договорів. З тими закладами, які не створять безперешкодного доступу до медичних послуг для осіб з інвалідністю, НСЗУ у 2021 році укладати договори не буде.
Нагадаємо, що з 1 квітня 2019 року набрали чинності Державні будівельні норми «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд», де ці вимоги прописані. Відповідно до них, у всіх закладах охорони здоров’я, які отримали ліцензію на медичну практику, має бути безбар`єрний простір для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Крім того, у постанові Кабінету Міністрів від 28 березня 2018 року №391 затверджені вимоги до надавачів послуг за програмою медичних гарантій. Однією з них є вільний доступу до будівель для людей з інвалідністю.
▫ Окрім питання інклюзивності, актуалізовано питання поширення коронавірусної інфекції 2019-nCoV в області.
Очільниця УОЗ зазначила, що на цьому тижні кількість інфікованих коронавірусом, як і летальних випадків від COVID-19 в області зростає щодня.
Поряд із необхідністю оперативного планування та вчасного інформування, без винятку важливим є проведення та розширення кампанії з імунізації проти COVID-19 в новоутворених трьох районах Тернопільщини.
- За планом, кожна мобільна бригада протягом робочого дня має зробити 100 щеплень. В області введеться робота над цим, ускладнюється це введенням даних в електронну систему Meddata.
Щоразу в УОЗ складаються маршрути роботи мобільних бригад з імунізації між медзакладами, щоб раціонально використовувати як час бригади, так і той час, впродовж якого має бути використано вакцини AstraZeneca (Covishield) (після відкриття флакона вакцина має бути використана протягом 6 годин) - додала Марія Павельєва.
Додамо, в області проводиться відповідна робота з проведенням вакцинальної кампанії в області. Зокрема, визначено відповідальні особи в кожному закладі охорони здоров’я та їх функції, затверджено склад дванадцяти мобільних бригад. Початково УОЗ планувало створення в області 11 таких бригад. В результаті напрацювань, погоджено роботу таки 12 мобільних бригад. Вони працюють за затвердженим графіком, розробленим в УОЗ.
Координує процес вакцинації в області Марія Павельєва.
По завершенні наради керівникам медустанов надано відповідні рекомендації.