ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Селектор МОЗ: надано рекомендації щодо підготовки другого етапу вакцинації проти COVID-19. Він розпочнеться з 21 березня

Відбулася Всеукраїнська селекторна нарада МОЗ України з питань підготовки кампанії з вакцинації проти COVID-19 сьогодні, 17 березня,  під головуванням Міністра охорони здоров’я України Максима Степанова та заступника Міністра охорони здоров’я України, Головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка.

Впродовж кількагодинної селекторної відео-наради йшлося про організацію відповідно до етапності проведення вакцинальної кампанії, зокрема другого етапу вакцинації проти COVID-19, а також виконання необхідних заходів із забезпечення готовності регіонів до проведення імунопрофілактики коронавірусу.

Головною темою стало роз’яснення виконання рекомендації щодо збільшення інтервалу до 12 тижнів між введенням першої та другої доз вакцини проти COVID-19 Oxford/AstraZeneca (CoviShield).

Міністерство вводить зміни стратегії імунопрофілактики від коронавірусу. Йдеться про збільшення інтервалу між щепленнями імунобіологічним препаратом Oxford/AstraZeneca (CoviShield) з 28 днів до 90 днів.

Про це особисто заявив Головний державний санітарний лікар України.

Про доцільність збільшення терміну почали обговорення після того, як 6 березня 2021 року в журналі The Lancet була оприлюднена інформація щодо ефективності однодозної схеми вакцинації з введенням другої, ревакцинальної дози, через 12 тижнів.

Раніше за проміжними результатами чотирьох рандомізованих контрольованих досліджень, проведених у Бразилії, Південній Африці та Великобританії, для швидкого досягнення найбільшої користі для здоров’я уряд Великобританії прийняв політику введення якомога більшої кількості перших доз та відтермінування другої дози вакцини ChAdOx1 nCoV-19 до 12 тижнів після введення першої дози - додав Віктор Ляшко.

За словами, головного санітарного лікаря України, при аналізі даних клінічних досліджень ефективність вакцини після одноразової стандартної дози становила 76,0% з 22 по 90 день, і рівень антитіл зберігався протягом цього періоду з мінімальним зниженням. Підтримуючи стратегію імунізації з більшим інтервалом, ефективність вакцини була значно вищою - 81,3% після двох стандартних доз, введених з інтервалом 12 тижнів або довше.

Відтак, дане рішення ухвалив оперативний штаб МОЗ з вакцинокерованих інфекцій за рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ).

  • - Переконаний, додаткових наказів чи рекомендацій не потрібно, впровадження даного рішення, зокрема рекомендацій НТГЕІ потребуватиме від МОЗу лише незначного корегування підходів до проведення вакцинальної кампанії на перших етапах додав Віктор Кирилович.

Окрім того, МОЗ проводить верифікацію зібраних зі регіонів даних щодо другого та іних етапів вакцинальної кампанії.

  • - З 21 березня розпочнеться другий етап вакцинації проти коронавірусу в Україні, стартуватимуть зі щеплення працівників первинної ланки та інших. В регіонах діятимуть близько шестисот пунктів щеплень та 250 мобільних бригад з імунізації. Вони будуть забезпечені усім необхідним для виконання цих завдань, - зазначив заступник Міністра Віктор Ляшко.

До того ж, Міністр охорони здоров’я Максим Степанов наголосив, що темпи вакцинальної кампанії потрібно пришвидшувати. «Україна забезпечена вакцинами для першого і другого етапу згідно з планами МОЗ та має домовленості для вакцинації на наступні етапи.

  • - Медична система країни має можливості вийти на показник 10 тисяч вакцинацій за добу. Основним завданням Національного плану вакцинації від COVID-19 є охоплення вакцинацією 50% населення України, що становить майже 21 млн людей – додав він.

Участь в нараді МОЗ взяли керівництво та головні спеціалісти УОЗ, зокрема заступники начальника управління – Лідія Чайковська та Тетяна Скарлош, головний спеціаліст – терапевт управління охорони здоров'я ТОДА Лариса Матюк, головний спеціаліст зі сімейної медицини управління охорони здоров'я ТОДА Марія Сельська, головний спеціаліст –педіатр управління охорони здоров'я ТОДА Валентина Сум, провідний інспектор відділу надання медичної допомоги населенню УОЗ Тернопільської ОДА Валерій Суконнік  та головний спеціаліст відділу з питань фармації та режимно-секретної роботи УОЗ ТОДА Ольга Баранюк.


Читайте також