ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Тернопільщина взяла участь в Комітетських слуханнях «Протидія туберкульозу в умовах пандемії, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

У форматі відеоконференції «ZOOM», відбулись Комітетські слухання на тему:«Протидія туберкульозу в умовах пандемії, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

Головував на слуханнях Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради України голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький за участі голови підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби із ВІЛ/СНІД та соціально небезпечними захворюваннями Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Лади Булах, яка модерувала захід, народних депутатів України та представників регіонів.

Відкрив Комітетські слухання заступник Міністра охорони здоров’я України - Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, доповідаючи про основні засади державної політики у сфері протидії туберкульозу в умовах пандемії COVID-19 в Україні.

Оксана Суліма, заступник генерального директора Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей - керівник експертної групи з питань розвитку системи надання соціальних послуг Міністерства соціальної політики України розповіла про протидію туберкульозу як складову державної соціальної політики.

Про загальне керівництво та операційну діяльність у сфері протидії туберкульозу в умовах викликів, пов’язаних з реалізацією медичної реформи та СOVID-19, а також те, як організовується протитуберкульозна допомога дітям з туберкульозом доповів генеральний директор державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Роман Родина.

Андрій Віленський, т.в.о. Голови Національної служби здоров’я України, актуалізував тему діагностики та лікування туберкульозу в межах програми медичних гарантій.

Далі у співдоповіді «Регіональний досвід реалізації заходів протидії туберкульозу в умовах медичної реформи та COVID-19» представили своє бачення генеральний директор (головний лікар) КНП «Тернопільський обласний фтизіопульмонологічний центр» Тернопільської обласної ради Вадим Рудик (Тернопільська область), генеральний директор КНП «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» Львівської обласної ради Любомир Рак (Львівська область) та експерт департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації за напрямом «Фтизіатрія» Наталія Клименко (Донецька область).

Про регіональний досвід інтеграції медичних послуг для лікування туберкульозу на первинній ланці медичної допомоги співдоповіли: директор комунального некомерційного підприємства «Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяна Козак (Закарпатська область), головний лікар КНП «Царичанський центр ПМСД» Царичанської селищної ради Дніпропетровської області Наталвя Дениско (Дніпропетровська область) та генеральний директор КНП «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб» Одеської обласної ради Світлана Єсипенко (Одеська область).

Окрім того, йшлося про поточний стан та перспективи організації медичної допомоги хворим на туберкульоз в установах Державної кримінально-виконавчої служби України, про що розповів начальник відділу громадського здоров’я державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» Анатолій Криворук.

Голова правління БО «TBpeopleUkraine», Національне Партнерство «Зупинимо туберкульоз. Україна» Ольга Клименко визначила бар’єри у доступі людей, яких торкнулася проблема туберкульозу, до протитуберкульозних послуг на рівні громад та відповідальності органів місцевого самоврядування щодо забезпечення інтегрованих послуг хворим на туберкульоз в умовах пандемії COVID-19.

Роль громадянського суспільства в підтримці протитуберкульозних зусиль держави в умовах COVID-19 окремив в своїй тематичній доповіді виконавчий директор Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я» Андрій Клепіков.

Насамкінець тригодинних Комітетських слухань, йшлося про багатосекторальний механізм взаємодії та підзвітності щодо виконання зобов’язань Політичної декларації ООН з питань туберкульозу: від вихідної оцінки до огляду на найвищому державному рівні. Доповіла з даної тематики представниця секретаріату Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, координаторка проекту Програми розвитку ООН «Зміцнення Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні» Любов Кравець.

Тернопільщину представляли: заступник голови Тернопільської ОДА Ігор Гайдук, начальниця Управління охорони здоров'я ТОДА Ольга Ярмоленко, заступник начальника управління - начальник відділу з питань фармації та режимно-секретної роботи УОЗ ТОДА Лідія Чайковська, генеральний директор (головний лікар) комунального некомерційного підприємства «Тернопільський регіональний фтизіопульмонологічний медичний центр» Тернопільської обласної ради Вадим Рудик та заступник генерального директора (головного лікаря) КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» Тернопільської обласної ради Олександр Савчук.


Читайте також