ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Сьогодні - Всесвітній день поширення інформації про пробюлему аутизму

Аутизм НЕ з’являється внаслідок вакцинації, неправильного виховання чи певної хвороби. Сьогодні — у Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму — спростовуємо найпоширеніші міфи про розлади аутистичного спектру (РАС).

Міф 1: Аутизм — це хвороба.

Дійсність: Розлади аутистичного спектру — це особливості розвитку, а не хвороба. Аутизм не лікується ніякими засобами, немає ніякої таблетки від нього. Проте з часом можна адаптувати людину до соціального життя.

Міф 2: Аутизм пов’язаний зі щепленнями.

Дійсність: Розлади аутистичного спектру — це генетичне порушення, з ним народжуються, а не набувають через щеплення в дитинстві або в результаті неправильного виховання. Немає науково обґрунтованих даних щодо зв’язку між вакциною проти кору, коклюшу та краснухи й розвитком аутистичних розладів у дітей, оскільки ураження мозку відбувається ще на етапі внутрішньоутробного розвитку плода.

Міф 3: Аутизм — рідкісне порушення.

Дійсність: Сам по собі діагноз визнали недавно, у деяких країнах він мало вивчений. За статистикою ВООЗ, 1 дитина зі 160 страждає на розлад аутистичного спектру. Аутизм більш поширений, ніж синдром Дауна, тому рідкісним назвати його навряд чи можна.

Міф 4: У людей з аутизмом є порушення інтелекту.

Дійсність: Якщо в дитини є проблеми з інтелектом — це додатковий діагноз.

Міф 5: Всі люди з аутизмом — генії.

Дійсність: Люди з аутизмом різні. Так, серед них є ті, хто може розв’язувати складні математичні задачі й має феноменальну пам’ять, а є люди й із середніми здібностями. Люди з аутизмом можуть бути надзвичайно обдарованими, проте їм потрібно набагато більше часу, щоби навчитися чомусь дуже простому.

Міф 6: Люди з аутизмом агресивні.

Дійсність: Іноді їхня поведінка може здатися дивною, бо вони не можуть інакше висловити свої потреби. Коли людина не може нічого про себе повідомити, не може погодитися або відмовитися, вона намагається всілякими способами показати, що їй не подобається, привертаючи увагу оточуючих. Вони більш вразливі до невдач.

Міф 7: Люди з аутизмом замкнуті, не хочуть спілкуватися і їм ніхто не потрібен.

Дійсність: Це не так. Як і всі, вони відчувають потребу в спілкуванні. Їм завжди є що сказати, просто складно це зробити. Тому потрібно вчасно знайти альтернативний спосіб комунікації. Їм дуже потрібна наша допомога, підтримка й розуміння.

Докладніше розлади аутистичного спектру читайте на сайті: https://bit.ly/2PUvA5N


Читайте також