ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
17:46, 27 березня 2023
Запрошуємо на Здорову прогулянку у суботу 1 квітня!
16:37, 23 березня 2023
Відбулась чергова сесія депутатів Тернопільської обласної ради. У ній взяла участь директорка департаменту охорони здоров’я ТОВА Ольга Ярмоленко.
15:41, 23 березня 2023
У департаменті охорони здоров’я відбулась нарада з Міністром охорони здоров’я України Віктором Ляшко.
всі новини

Ольга Ярмоленко: Для госпіталізації з коронавірусом не обов`язкове підтвердження ПЛР-тестуванням

Про це повідомила під час сьогоднішньої наради з керівниками медустанов області в УОЗ начальниця Управління охорони здоров'я ТОДА Ольга Ярмоленко.

- Підтвердження ПЛР-тестуванням для госпіталізації хворого на коронавірус вже не є обов`язковим. Для надання відповідної медичної допомоги у медзакладах достатньо проведення швидкого тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 або тесту імуноферментного аналізу на COVID-19 та поставленого діагнозу за клінічними ознаками – наголосила Ольга Ярмоленко.

Це регламентовано тим, що МОЗ розширило перелік осіб, яким роблять тести на коронавірус - Міністерство охорони здоров'я оновило стандарт надання медичної допомоги у частині використання швидких тестів на визначення COVID-19.

До стандарту додано і тестування методом експрес-діагностики - швидкий тест на антиген, результат якого можна отримати через 15 хвилин після тестування. У такий спосіб тестують людей, які мають симптоми коронавірусної хвороби або будь-якого респіраторного захворювання.

У разі отримання позитивного результату, він потребуватиме підтвердження ПЛР-тестом. Крім цього, тести на антиген роблять усі контактні особи та пацієнти перед госпіталізацією.

Наразі виявити коронавірусну інфекцію в організмі людини або імунітет до неї можна за допомогою чотирьох види тестів:

  • • ПЛР-діагностика (метод полімеразної ланцюгової реакції);
  • • ІФА-тести (імуноферментний аналіз) на антитіла;
  • • експрес-тести на антитіла;
  • • експрес-тести на антиген, які виявляють вірус за допомогою імунохроматографічного методу.

Додамо, ПЛР-тест є найпопулярнішим способом підтвердити наявність інфекції. Для такої діагностики беруть мазок з носа і горла. Дослідження на антитіла (lgG, lgA чи lgM) використовують, аби дізнатися, чи перехворіла людина на СОVID-19, або оцінити імунну відповідь організму на перебіг хвороби. Для таких тестів використовують венозну кров.

Згідно з рекомендаціями МОЗ, в Україні методом ПЛР безкоштовно людей тестують лише за направленням лікаря.

Відтак, хто не має підписаної декларації зі сімейним лікарем, варто заздалегідь про це потурбуватись. Яким чином підписати декларацію з сімейним лікаремУОЗ нагадувало сьогодні.

Також ПЛР-тест за власні кошти можна здати у будь-якій верифікованій МОЗ установі.


Участь в нараді взяли: начальниця управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації Ольга Ярмоленко, заступниця Лідія Чайковська, головний спеціаліст зі сімейної медицини управління охорони здоров'я ТОДА Марія Сельська, головний спеціаліст – терапевт управління охорони здоров'я ТОДА Лариса Матюк, Головний державний санітарний лікар Тернопільщини, в.о. директора ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» Оксана Чайчук, а також заступник генерального директора (головного лікаря) КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» ТОР Олександр Савчук, генеральні директори (головні лікарі) та директори комунальних некомерційних підприємств медичної сфери.

 


Читайте також