ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Поради з профілактики з діабету - ЦГЗ

Як відомо, діабет — це хронічне захворювання, що проявляється тривалим підвищенням рівня глюкози в крові вище норми. Існує декілька типів діабету: діабет І типу, діабет ІІ типу, гестаційний діабет та ін.

  • Діабет І типу — з’являється, коли підшлункова залоза виробляє мало інсуліну або взагалі не виробляє його. Це інсулінозалежний діабет.
  • Діабет ІІ типу — найбільш поширений, він виникає, коли організм стає стійким до інсуліну, розвивається інсулінорезистентність.

Якими бувають симптоми діабету?

  • Підвищена спрага, сухість у роті;
  • Слабкість, постійне почуття втоми;
  • Затуманений зір;
  • Оніміння кінцівок, поколювання в руках та ногах;
  • Повільно заживають порізи та виразки;
  • Різка втрата ваги;
  • Часте сечовипускання.

Ці симптоми є узагальненими. Якщо ви довгий час спостерігаєте такі зміни в організмі, звертайтеся до сімейного лікаря для подальшої діагностики.

Діабет усіх типів, може призвести до ускладнень та спричинити: ниркову недостатність, втрату зору, ампутацію кінцівок, пошкодження нервів, вдвічі збільшується ризик серцево-судинних ускладнень (інфаркт, інсульт). Вчасне діагностування та профілактика зменшують ризик розвитку діабету!

Поради з профілактики:

❍ Збільшіть фізичну активність

Регулярні фізичні навантаження допоможуть вам позбавитися зайвої ваги, знизити рівень цукру в крові, підвищити чутливість до інсуліну. Це можуть бути вправи на свіжому повітрі, фітнес-програма тощо.

❍ Дотримуйтеся здорового харчування

Дієти, що ґрунтуються на відмові від конкретних продуктів допомагають схуднути, проте вони можуть позбавити вас від необхідних нутрієнтів. При виборі типу харчування для профілактики або при діабеті потрібно проконсультуватися зі спеціалістом, враховувати ваші індивідуальні особливості, щоби не зашкодити організму.

❍ Споживайте більше клітковини та цільнозернових продуктів

Клітковина допомагає: зменшити ризик діабету, покращити контроль рівня цукру в крові, знизити ризик серцевих захворювань. У цьому також допомагають цільнозернові. Продукти з високим вмістом клітковини: овочі, фрукти, горіхи, цільні зерна.

❍ Стежте за вагою

Якщо у вас ожиріння чи надмірна вага ризик захворіти на діабет зростає. Доведено, що втрата надмірної ваги сприяє поліпшенню здоров’я. Завдяки заняттям спортом та втраті зайвої ваги, ризик діабету зменшується на понад 50%.

❍ Утримуйтеся від куріння та зловживання алкоголем

Куріння може призвести до підвищення цукру та резистентності до інсуліну. Чим більше ви курите, тим більший ризик діабету. Надмірна кількість алкоголю також впливає на ризик розвитку хвороби.

❍ Вчасно звертайтеся до лікаря

При погіршенні стану або довготривалих симптомах, звертайтеся до сімейного лікаря.

Не потрібно боятися. Пам’ятайте, ви можете керувати своїм станом здоров’я! Здоровий спосіб життя, фізичні вправи, правильне харчування дозволять вам насолоджуватися життям і втілювати мрії.

Докладніше на сайті Центру громадського здоров’я України: https://bit.ly/3gjuk7H


Читайте також