ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Україна зможе налагодити виробництво вакцин не раніше ніж через півтора року – голова комісії з біобезпеки РНБО

Про це в ефірі «Прямого» заявив голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді національної безпеки і оборони України Сергій Комісаренко.

– Чи можливо у нас налагодити виробництво вакцин? Я не говорю про українську вакцину. Я говорю про франшизу тієї самої AstraZeneca або інших вакцин. Якщо почати сьогодні розробляти промислові потужності для виробництва вакцин, коли б ми могли закінчити цей процес і отримати вже виробництво вакцин в Україні?

Він зауважив, що в України є два варіанти шляху. Так Київ може або фасувати готові вакцини, або домовлятися про передачу технологій – аутсорсинг.

«Цей варіант розглядався ще минулого року про передачу технологій. Зрештою можна що зробити? Можна просто фасувати. Тобто купляти у великих об’ємах вакцини і їх фасувати тут у відповідні шприци чи контейнери, а потім роздавати. Це найпростіший варіант», – зауважив Комісаренко.

«Значно більш складний варіант – це передача технологій, тобто фактично виробництво. Це те, що називається аутсорсингом – це те, що робиться в Індії і в Південній Кореї з AstraZeneca», – пояснив голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО.

За його словами наразі жодна з найбільших фармацевтичних  компаній не готова до такого розвитку подій.

«Жодна з цих компаній не була готова до того, щоб використати технології при виробництві. Тобто у нас поки що немає компаній, які можуть зараз приступити до виробництва медичних вакцин. Можливо, крім однієї», – зауважив Комісаренко.

«Зараз ми співпрацюємо з приватним акціонерним товариством «Індар» по можливості створення вакцини власної, але це буде, звичайно, не раніше ніж через півтора року», – додав Сергій Комісаренко.

Інфоколаж - УОЗ, фото  - НАН України


Читайте також