МОЗ працює над впровадженням ковідних сертифікатів
Це робоча назва документа, який міститиме дані про вакцинацію, про зроблені негативні ПЛР-тести або одужання від COVID-19.
«Наша команда МОЗ обговорила проєкт із віцепрем’єр-міністрами Михайлом Федоровим та Ольгою Стефанішиною.
Ковідний сертифікат МОЗ розробляє спільно з командами Мінцифри та НСЗУ з урахуванням вимог Digital Green Certificate Єврокомісії та Smart Vaccination Certificate ВООЗ. Вже виконана грандіозна робота і я задоволений її проміжним результатом. Дав доручення – запустити сертифікат до 1 липня» - зазначив Максим Степанов.
Мета документа – вільне та безпечне пересування громадян під час пандемії коронавірусу.
Дані в нього вноситимуть через електронну систему охорони здоров'я eHealth, а сам сертифікат можна буде отримати за місцем щеплення або згенерувати у додатку чи порталі «ДІЯ». До впровадження ковідних сертифікатів українці, яким зробили дві дози щеплення, зможуть отримати за їх запитом і за потреби пред'явлення при перетині державного кордону паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке наразі є чинним.
Український сертифікат надаватиме його власникам певні переваги під час відвідування розважальних заходів та подорожей.
У такий спосіб МОЗ буде мотивувати українців більш свідомо ставитися до свого здоров’я – не займатися самолікуванням, звертатися до лікаря за наявності перших симптомів хвороби, ізолюватися, щоб не заразити своє оточення та тестуватися на ковід.