ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Область готується до масової вакцинації освітян – нарада в УОЗ

Міністерство охорони здоров’я з Міністерством освіти і науки визначили пріоритетність вакцинації для працівників освіти, які залучені до проведення тестування. Адже важливо провести ЗНО безпечно.

Окрім того, в УОЗ активно готуються до початку в Тернопільській області масової вакцинації проти COVID-19 працівників закладів освіти, яка має розпочатися наприкінці травня – початку червня. Це стало темою сьогоднішньої наради з керівниками закладів первинної медико-санітарної допомоги області.

Зокрема, вже опрацьовано попередні списки бажаючих освітян щепитись. Про це повідомила очільниці УОЗ Ользі Ярмоленко регіональна координаторка вакцинальної кампанії в області Марія Павельєва.

- З метою реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації, управління охорони здоров’я облдержадміністрації закликає освітян скористатись можливістю захиститись імунізацією від коронавірусу.

Обізнаність щодо важливості щеплення є однією з важливих складових вакцинальної кампанії.

Вакцинальна кампанія в області - попри виклики пандемії COVID-19 та продовження карантину - триває. Для повноцінного захисту населення потрібно досягти охоплення вакцинацією на рівні 95%. Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я нас з вами - залежить від рівня охоплення щепленнями від корона вірусу в країні та області зокрема – наголосила Ольга Маркіянівна.

За словами Ольги Ярмоленко, «вакцинація працівників освіти може розпочатися з 24-25 травня, їх планують щеплювати препаратом BioNTech/Pfizer, поставку якого Україна очікує у межах глобальної ініціативи COVAX.

- Вакцинація від Covid-19 для освітян – важлива. Вакцинація - виключно добровільна і безкоштовна. Педагогічні працівники, які з різних причин не отримали щеплення, зможуть безперешкодно щепитись – додала вона. - Тобто усі працівники дитячих садочків, шкіл, профтехучилищ та інститутів різної форми власності.

Працівник закладу освіти має повідомити про своє бажання вакцинуватися від COVID-19 керівнику закладу освіти, який складає списки. Якщо список на вакцинацію вже складений, керівник освітнього закладу має повідомити регіональному координатору про зміни в кількості вакцин, які заклад хоче отримати.

Якщо вчитель записався на вакцинацію в «Дії» як звичайний громадянин, він однаково має повідомити про своє рішення керівнику закладу освіти та потрапити в список на організовану вакцинацію.

Щеплення освітян планують провести до того часу, коли більшість працівників освіти піде у відпустку.

До того ж, очільниця УОЗ повідомила, що епідемічна ситуація в області покращується. Певною мірою, роль у цьому відіграє охоплення імунізацією від коронавірусу. Адже вакцинопрофілактика визнана одним з найбільш дієвих і ефективних заходів у галузі охорони здоров’я з усіх існуючих нині та є важливим інструментом забезпечення епідеміологічного благополуччя населення.

Участь в нараді взяли: очільниця Управління охорони здоров'яи ТОДА Ольга Ярмоленко, заступниці начальниці - Лідія Чайковська та Тетяна Скарлош, головний спеціаліст – терапевт управління охорони здоров'я ТОДА Лариса Матюк, головний спеціаліст відділу надання медичної допомоги населенню УОЗ ТОДА з питань сімейної медицини Марія Сельська, провідний інспектор УОЗ ТОДА Валерій Суконнік, експерт за напрямком «Імунопрофілактика та епіднагляд вакцинокерованих інфекцій» УОЗ ТОДА, заступниця директора КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» ТОР, регіональна координаторка вакцинальної кампанії в області Марія Павельєва.


Читайте також