ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
12:20, 14 червня 2022
В умовах війни, як і у мирний час, кров, її компоненти і препарати вкрай необхідні закладам охорони здоров’я. Донорська кров може врятувати пацієнтів онкологічних, хірургічних й опікових відділень у ц..
12:07, 01 червня 2022
До Дня захисту дітей #МОЗ України розповідає, як із медичною системою взаємодіють діти та які послуги можуть отримати та отримують діти для підтримання власного здоров’я та гармонійного розвитку.
10:25, 31 травня 2022
Кожна година, день, місяць та рік без сигарет — крок до покращення здоров’я. Кинути курити — важливе рішення і шанс прожити довге життя з меншою шкодою для здоров’я. Усі види сигарет шкідливі однаково..
всі новини

Травень — місяць обізнаності про меланому

Центр громадського здоров’я України підготував для вас невеликий цикл постів, що допоможуть розібратися симптоматиці та профілактиці хвороби.

Меланома – це злоякісне новоутворення шкіри та найбільш небезпечне захворювання серед усіх ракових захворювань шкіри. Вона може розвинутися зі звичайної родимки, яка вже є у людини на шкірі, а також вирости на ділянці нормальної шкіри.

Коли це стається, родимка зазнає видимих змін: зміна форми, розміру, кольору та іншого.

Окрім шкіри, меланома може утворитися в очах, всередині тіла, наприклад, у носі та горлі, також на голові та шиї, шкірі під нігтями (більш рідкісні випадки). Є правила, що допоможуть проконтролювати зміни на вашій шкірі:

  • Асиметрія.

Коли форма половини родимки не відповідає іншій її половині.

  • Край.

Краї родимки нерівні чи розмиті.

  • Окрас.

На родимці присутні відтінки чорного, коричневого, ділянки білого, сірого, червоного або синього кольорів.

  • Розмір.

Якщо перебільшує 6 мм або збільшився.

  • Динаміка.

Коли меланома розвивається на родимці, що вже є, текстура родимки може змінюватися, наприклад, ставати твердішою. Зона утворення пухлини може свербіти та кровоточити. Ураження шкіри меланомою зазвичай не спричиняє болю.

Будьте уважними до ще одного різновиду меланоми — амеланотичної. У цьому випадку розпізнати симптоми доволі важко, адже ракові клітини цього виду захворювання не виробляють меланін. Зазвичай місце ураження при цьому типі меланоми стає блідо-рожевим або червонуватим.

Будь-яка патологія шкіри, яка швидко росте або змінюється й не зникає, незалежно від того забарвлена ​​вона чи ні, мусить бути обстежена лікарем. Кровотеча — ознака більш запущеної меланоми. Якщо у вас на тілі з’явилася нова та незвична родимка, звертайтеся до лікаря!

Докладніше читайте у статті - https://bit.ly/34d3oP


Читайте також