Травень — місяць обізнаності про меланому
Центр громадського здоров’я України підготував для вас невеликий цикл постів, що допоможуть розібратися симптоматиці та профілактиці хвороби.
Меланома – це злоякісне новоутворення шкіри та найбільш небезпечне захворювання серед усіх ракових захворювань шкіри. Вона може розвинутися зі звичайної родимки, яка вже є у людини на шкірі, а також вирости на ділянці нормальної шкіри.
Коли це стається, родимка зазнає видимих змін: зміна форми, розміру, кольору та іншого.
Окрім шкіри, меланома може утворитися в очах, всередині тіла, наприклад, у носі та горлі, також на голові та шиї, шкірі під нігтями (більш рідкісні випадки). Є правила, що допоможуть проконтролювати зміни на вашій шкірі:
- Асиметрія.
Коли форма половини родимки не відповідає іншій її половині.
- Край.
Краї родимки нерівні чи розмиті.
- Окрас.
На родимці присутні відтінки чорного, коричневого, ділянки білого, сірого, червоного або синього кольорів.
- Розмір.
Якщо перебільшує 6 мм або збільшився.
- Динаміка.
Коли меланома розвивається на родимці, що вже є, текстура родимки може змінюватися, наприклад, ставати твердішою. Зона утворення пухлини може свербіти та кровоточити. Ураження шкіри меланомою зазвичай не спричиняє болю.
Будьте уважними до ще одного різновиду меланоми — амеланотичної. У цьому випадку розпізнати симптоми доволі важко, адже ракові клітини цього виду захворювання не виробляють меланін. Зазвичай місце ураження при цьому типі меланоми стає блідо-рожевим або червонуватим.
Будь-яка патологія шкіри, яка швидко росте або змінюється й не зникає, незалежно від того забарвлена вона чи ні, мусить бути обстежена лікарем. Кровотеча — ознака більш запущеної меланоми. Якщо у вас на тілі з’явилася нова та незвична родимка, звертайтеся до лікаря!
Докладніше читайте у статті - https://bit.ly/34d3oP