Зміни. Реімбурсація інсулінів відбуватиметься через НСЗУ
Про це повідомлено під час спільної наради МОЗ 27 травня з регіональними департаментами та управліннями охорони здоров’я облдержадміністрацій щодо обговорення питання реімбурсації інсулінів у третьому кварталі 2021 року.
Йдеться про переведення адміністрування програми реімбурсації препаратів інсуліну у Програму медичних гарантій в 2021 році.
Проінформовано про те, що Національна служба здоров’я України стане єдиним платником за програмою, а рецепт буде винятково електронним. Нині програми відшкодування вартості інсулінів фінансуються за субвенцією з дофінансуванням з місцевих бюджетів. Для переходу на нову форму фінансування Національна служба здоров’я України разом з МОЗ та експертами підготували нормативно-правові акти стосовно: моделі ціноутворення та категоризації пацієнтів.
Це відбуватиметься за тим же принципом, як це тепер відбувається з програмою реімбурсації «Доступні ліки».
Наразі ведуться напрацювання для того, аби даний процес розпочався з 1 жовтня.
Впродовж наради обговорено спільно з провідними ендокринологами, фахівцями департаментів та управлінь облдержадміністрацій пропозиції та зауваження.
У МОЗ та НСЗУ консолідовують зусилля, аби перехід програми реімбурсації інсуліну відбувся без жодних ускладнень та для того, щоб пацієнти були забезпечені препаратами безперебійно.
Додамо, що з 1 січня 2018 року в Тернопільській області запроваджено державне регулювання цін на препарати інсуліну (реімбурсація).
Забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет проводиться через аптечну мережу за рецептами лікарів – користувачів реєстру хворих га цукровий діабет, які потребують інсулінотерапії.
За даними департаменту охорони здоров’я, станом на 27 травня в області 4608 пацієнтів, які поребують інсуліну, виписано 23836 рецептів на суму 19079,5 тисяч гривень.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», згідно з розрахунком медичної субвенції, на лікування хворих області, що страждають цукровим діабетом, передбачено на перше півріччя цільові видатки в загальній сумі 20512,5 тисяч гривень.
Розподіл коштів між територіально-адміністративними одиницями здійснено відповідно до загальної кількості зареєстрованих хворих.
Участь в нараді взяли: очільниця Департаменту охорони здоров'я ТОДА Ольга Ярмоленко, заступниці начальниці Лідія Чайковська та Тетяна Скарлош, головний спеціаліст – терапевт відділу надання медичної допомоги населенню ДОЗ Лариса Матюк, головний спеціаліст зі сімейної медицини відділу надання медичної допомоги населенню ДОЗ Марія Сельська, головний бухгалтер Ольга Яхван, експерт за напрямком «Ендокринологія» ДОЗ ТОДА Надія Гулько, експерт за педіатричним напрямком «Ендокринологія» ДОЗ ТОДА Леся Качор.