ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

У вихідні дні в Києві, Одесі, Львові та Тернополі працюватимуть центри масової вакцинації проти COVID-19

Алгоритм масової вакцинації, розробленим міністерством, у великих приміщеннях обговорили під час наради з МОЗ регіональними департаменти та управління охорони здоров’я облдержадміністрацій. Йшлося також і про те, яким бачать регіони формування додаткових бригад з імунізації. 

Спікером наради виступила генеральна директорка Директорату з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров'я МОЗ Марія Карчевич.

Впродовж наради було чимало питань, зокрема, щодо розширення можливостей роботи таких центрів масової вакцинації. Йдеться про те, що вони можуть працювати не лише у вихідні.

Проте, у МОЗ запевнили, що на перших етапах впровадження алгоритму такі центри працюватимуть наразі у вихідні дні.

У них щеплюватимуть громадян, які записалися до листа очікування вакцинації проти COVID-19 в додатку чи через сайт «Дія» або через контакт-центр МОЗ. Щеплення відбуватиметься тільки для тих людей, кого на вакцинацію попередньо запросили телефонним дзвінком. Пріоритет надаватиметься людям похилого віку.

Обирати вакцину у масових центрах вакцинації не можна. Вакцинація проводитиметься вакциною CoronaVac, виробленою компанією Sinovac.

- Метою реалізації такого варіанту вакцинації є те, що завдяки таким центрам зможемо щепити максимальну кількість людей та наблизитися до спільної мети - перемоги над хворобою, - зазначила Марія Карчевич.

«Вже цієї суботи та неділі мешканці міста та області, які зареєструвалися через додаток «Дія», зможуть отримати щеплення проти коронавірусної інфекції у тимчасовому центрі масової вакцинації проти COVID-19. Його створять на базі кінотеатру ім.О.Довженка задля об'єднання зусиль, спрямованих на пришвидшення темпів вакцинації від COVID-19 – додала директорка департаменту охорони здоров'я ТОДА Ольга Ярмоленко.

У Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що інші області теж можуть наслідувати приклад і відкривати такі тимчасові центри на базі спортивних, культурних споруд та виставкових залів. Адже інфраструктура таких будівель розрахована на великі потоки людей. Це дозволяє створити умови для дотримання безпечної дистанції між відвідувачами та обов’язкового періоду очікування після вакцинації. Так, приміром, перетворення стадіонів та спортивних споруд на центри вакцинації населення є поширеною у світі практикою.

По результатах наради та доповіді Михайла Рябінчука, начальника відділу координації освітніх програм, професійних компетенцій та комунікацій ЦГЗ МОЗ України, регіонам доручено визначити потребу у кількості додаткових пунктів щеплення та мобільних бригад з імунізації.


Участь в нараді взяли: заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Ігор Гайдук, директорка департаменту охорони здоров’я ТОДА Ольга Ярмоленко, заступник директора департаменту охорони здоров’я ТОДА Тетяна Скарлош, головний спеціаліст – терапевт департаменту охорони здоров'я ТОДА Лариса Матюк, генеральний директор (головний лікар) КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров'я» ТОР Володимир Юровський, заступник генерального директора КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров'я» ТОР Олександр Савчук, регіональна координаторка вакцинальної кампанії в області, заступниця директора КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» ТОР, експерт за напрямком «Імунопрофілактика та епіднагляд вакцинокерованих інфекцій» ДОЗ ТОДА Марія Павельєва.

Дізнавайтеся більше про вакцинацію проти COVID-19 за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті vaccination.covid19.gov.ua.


Читайте також