ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Серед ускладнень коронавірусної хвороби COVID-19 дослідження все частіше називають тромбоз

Серед ускладнень коронавірусної хвороби COVID-19 дослідження все частіше називають тромбоз.
▪️ Ознаки, симптоми та фактори ризику
Для початку варто розібратись, про що йдеться. Тромбоз – це стан, за якого у людини утворюються згустки крові в судинах, тобто тромби. Залежно від місця їх утворення, тромбоз може бути – венозний чи артеріальний.
Найчастіше тромби утворюються у глибокій вені ноги та можуть пересуватись по кровоносним судинам й потрапляти у легені (тромбоемболія легеневої артерії - ТЕЛА). Тромбоз глибоких вен та ТЕЛА потенційно можуть призвести до смерті.
Симптоми тромбозу ⬇️
➖ біль і/або чутливість у литці або стегні
➖ набряк ноги стопи або щиколотки
➖ почервоніння і/або помітна зміна кольору тіла
Задишка, часте дихання, біль у грудях, швидкий пульс, запаморочення і/або втрата свідомості можуть бути ознаками та симптомами тромбоемболії легеневої артерії.
Фактори ризику утворення тромбів ⬇️
➖ куріння
➖ вживання протизаплідних пігулок
➖ варикозне розширення вен
➖ малорухливий спосіб життя
➖ожиріння
➖ вагітність
➖ вживання алкоголю тощо.
Крім того, до факторів утворення тромбів відноситься тривале перебування на лікарняному ліжку, хірургічні операції, онкологічні захворювання, випадки тромбозів у родині.
▪️ Зв’язок із COVID-19
Наразі все частіше з’являються наукові підтвердження про порушення функції згортання крові, яка призводить до утворення тромбів, у хворих на COVID-19. Окремі дослідження стверджують, що тромбоемболія легеневої артерії наявна у більше половини померлих внаслідок COVID-19 (https://cutt.ly/6TG1qOb
 
).
Ще одне дослідження, яке провели у Франції та Нідерландах, свідчить, що близько 20-30% пацієнтів, які важко перенесли коронавірусну хворобу, мають тромботичні ускладнення (https://cutt.ly/fTG1t18
 
).
Попри те, що питання утворення тромбів у хворих на COVID-19 досі вивчається, методи його лікування та профілактики є доказовими та відомі лікарям.
У будь-якому разі, тромбоз у хворих на COVID-19 – доволі поширене явище, яке може мати незворотні наслідки для життя людини.
Не зволікайте, запишіться на щеплення та захистіть себе та близьких від COVID-19 та його наслідків. Оберіть найближчий пункт щеплень чи центр масової вакцинації:
???? на сайті https://list.covid19.gov.ua/
 
???? за телефоном 0 800 60 20 19
 

Читайте також