ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
12:20, 14 червня 2022
В умовах війни, як і у мирний час, кров, її компоненти і препарати вкрай необхідні закладам охорони здоров’я. Донорська кров може врятувати пацієнтів онкологічних, хірургічних й опікових відділень у ц..
12:07, 01 червня 2022
До Дня захисту дітей #МОЗ України розповідає, як із медичною системою взаємодіють діти та які послуги можуть отримати та отримують діти для підтримання власного здоров’я та гармонійного розвитку.
10:25, 31 травня 2022
Кожна година, день, місяць та рік без сигарет — крок до покращення здоров’я. Кинути курити — важливе рішення і шанс прожити довге життя з меншою шкодою для здоров’я. Усі види сигарет шкідливі однаково..
всі новини

Сьогодні Міжнародний день акушерки

Сьогодні Міжнародний день акушерки.
А ще сьогодні в Україні триває війна. І, на жаль, діти народжуються в умовах смертельної небезпеки. Нове життя з‘являється там, де окупанти сіють смерть, з'являється попри все. Бо життя завжди перемагає!
#МОЗ сьогодні вітає тих, до чиїх теплих, турботливих і надійних рук спершу потрапляють новонароджені.
Героїня сьогоднішнього допису — старша акушерка КНП "Пологовий будинок" Чернігівської міської ради Віра Целик. Вона змогла потурбуватися про новонароджених у одному з міст, яке пережило пекло.
З першого дня війни й протягом 46 днів жаху, пострілів, відсутності комунікацій акушерка організувала роботу пологового відділення лікарні у бомбосховищі, приймала пологи (під час бойових дій — у бомбосховищі) та підтримувала породіль.
Увесь час медик жила в медзакладі.
За цей час в місті, де була посіяна смерть, у пологовому народилося 136 дітей, в тому числі дві двійні та три трійні.
Крім того, 22 дитини з малою вагою під час війни було виходжено в спеціальних боксах, де підтримується життєдіяльність немовля. Через постійні обстріли та вибухи у місті не було світла, але працювали генератори.
Віра — одне із тисяч облич сміливості українців під час війни, стомлене, але мужнє і непокірне.
Сміливі, а тому — незламні #BRAVEUKRAINE
 

Читайте також