31 травня — Всесвітній день без тютюну
Згідно з даними ВООЗ, глобальна тютюнова епідемія вбиває понад 8 мільйонів осіб у світі, з яких більше 1 мільйона не є курцями і помирають через хвороби, викликані вторинним тютюновим димом.
Кожна година, день, місяць та рік без сигарет — крок до покращення здоров’я. Кинути курити — важливе рішення і шанс прожити довге життя з меншою шкодою для здоров’я. Усі види сигарет шкідливі однаково!
Кинути палити нелегко. Відомо, що нікотин викликає сильну залежність, і всі ми знаємо людей, які спробували кинути, але всього лише через кілька місяців знову почали курити. Це є проблемою для всіх нас, і ми повинні нею займатися, тому що знаємо, що збільшення числа тих, хто кинув палити, є ключовим елементом зниження прогнозованого тягаря викликаних тютюном смертей протягом найближчого двадцятиріччя.
Основними причинами смертей, пов'язаних із тютюнокурінням, є серцево-судинні захворювання, захворювання органів дихання, рак легень та інші види раку.
Тютюновий дим містить понад 7 000 хімічних сполук, з яких щонайменше 250 є токсичними, а 69 спричиняють онкологічні захворювання.
Аби кинути курити, рекомендується скласти план відмови від куріння і дотримуватися його: визначте дату відмови від куріння; сформулюйте і запишіть причини, чому ви хочете кинути палити; складіть перелік ситуацій, коли ви зазвичай курите, подумайте, що провокує вас закурити і як ви можете із цим впоратися; позбавтеся усіх нагадувань про куріння; подумайте про невеликі заохочення за досягнення.