ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Тисячу щеплень від коронавірусу, грипу, дифтерії та правця зробили бригади у Шумській та Заліщицькій громаді

Наприкінці січня 2023 року у Шумській та Заліщицькій громадах Тернопільської області стартували виїзди мобільних бригад з вакцинації в межах проєкту USAID "Розбудова стійкої системи громадського здоров’я". Дві бригади, кожна у складі лікаря, медичної сестри та водія, щотижня виїжджають до одного чи кількох сіл, щоб наблизити послуги з вакцинації до найбільш вразливих категорій населення – літніх людей, людей з хронічними хворобами, маломобільних тощо. Це саме ті пацієнти, які становлять групу ризику щодо важкого перебігу COVID-19 та інших інфекційних хвороб.
????За п’ять місяців бригади здійснили 42 виїзди до 54 населених пунктів і зробили загалом 1033 щеплення проти коронавірусної хвороби, грипу, дифтерії та правця. Причому більше половини пацієнтів були людьми віком 60 років і старше.
Бригада Шумського Центру первинної медико-санітарної допомоги на чолі з сімейною лікаркою Іриною Троцюк, окрім вакцинації, надає місцевим пацієнтам низку додаткових скринінгових та діагностичних послуг.
- За час нашої роботи в громаді було багато вперше виявлених діабетів та аритмій, а також нелікованих гіпертоній, - розповідає лікарка. - Через скрутну фінансову ситуацію і труднощі з транспортом у сільській місцевості часто зустрічаються запущені стани. Бачимо, як тут радіють кардіограмам, безоплатним лікам тощо. Багато, на жаль, маломобільних людей, яких ми відвідуємо вдома і, до речі, одного разу під час такого візиту запідозрили в пацієнтки набряк легень і викликали швидку. Вона була у вкрай важкому стані і вже потребувала госпіталізації. Тому робота саме мобільної бригади в сільській місцевості є надзвичайно важливою.
Заліщицька громада компактніша, але і тут у селах переважають люди похилого віку, які з різних причин відкладали вакцинацію. Регулярні виїзди мобільної команди Заліщицької амбулаторії ЗПМСД сприяли активізації вакцинальної кампанії. Велику допомогу в цьому надали місцеві медичні працівники.
- Щотижня напередодні виїзду ми обов’язково зв’язувалися з місцевими лікарями і просили їх посилити роботу з декларантами, – розповідає заступник головного лікаря Заліщицької АЗПСМ, лікар загальної практики-сімейної медицини Василь Штипований. – Протягом кількох днів вони обдзвонювали і навіть обходили пацієнтів, особисто запрошували на щеплення та пояснювали необхідність вакцинації.
✅???? В цілому, у двох громадах медикам вдалося зробити 931 протиковідне щеплення, 51 щеплення проти грипу і стільки ж – проти дифтерії та правця. Останні особливо важливі у сільськогосподарському регіоні, де вірогідність травм і подальшого їх забруднення дуже висока. Але людям доводиться нагадувати про необхідність оновлювати вакцинальний статус щодо правця кожні 10 років.
???? Нагадаємо, що незважаючи на оголошення Всесвітньої організації охорони здоров’я про те, що COVID-19 уже не є надзвичайною ситуацією для системи охорони здоров’я, люди все ще хворіють, а не вакциновані люди, часто переносять хворобу важко і можуть навіть померти від ускладнень. Тому вакцинація триває. Якщо ви вже отримали одну або дві дози вакцини, слід продовжити щеплення. А якщо досі не були вакциновані, то варто розпочати прямо зараз. Усім повнолітнім людям рекомендовано отримати 4 дози протиковідної вакцини задля найкращого захисту від важкого перебігу, госпіталізації та смерті у результаті ускладнень. Як і раніше, в групі ризику — літні люди, а також люди з хронічними захворюваннями.
‼️Щеплення можна отримати у будь-якому центрі первинної медико-санітарної допомоги. А дізнатися про актуальний графік виїздів мобільних бригад у Шумській та Заліщицькій громадах Тернопільщиниможна за посиланням: https://cutt.ly/BwwJ6SxX

Читайте також